FETÖ Operasyonunda 17 Şahıs Gözaltına Alındı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Biri sohbet evi olmak üzere belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında il kadın sorumlusu ile il üst düzey sorumlu şahsın da bulunduğu toplam 17 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

FETÖ Operasyonunda 17 Şahıs Gözaltına Alındı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri FETÖ terör örgütünü deşifre etmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Elazığ'daki güncel yapılanmanın deşifre edilmesine yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirdi. 

Yapılan çalışmada üst düzey il yöneticilerinin de olduğu 17 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

TOPLANTI ESNASINDA BASKIN YAPILDI

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kapsamında, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, ilimizdeki güncel yapılanmanın deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda; örgüt tarafından haklarında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliğinden işlem yapılan şahıslara para ve gıda yardımı yapıldığı, halen sohbetler düzenlendiği, il dışından tutukluları ziyarete gelen tutuklu yakını ailelerin evlerde misafir edildiği ve örgütten kopuşların engellenmeye çalışıldığı tespiti üzerine 21 Mayıs 2019 tarihinde ilimiz merkezinde biri sohbet evi (sohbet adı altında toplantı yapıldığı esnada) olmak üzere belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında il kadın sorumlusu ile il üst düzey sorumlu şahsın da bulunduğu toplam 17 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Sohbet evi ve diğer ikametlerde yapılan aramalarda ise bir miktar para ile örgütsel dokümanlar ve birçok dijital materyaller ele geçirilmiş olup konu ile ilgili olarak adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

HABER: SITKI TAŞEL
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 00:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7