FHGC, 34. Yaşını Kutluyor!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem kuruluşlarının 34 yılında, “FHGC adından söz ettiren, köklü ve son derece faydalı işlere katkı sunan bir cemiyettir. İlimizde basın son derece güçlü. Güçlü basının olduğu bir yerde pasif bir cemiyet olamaz” dedi.

FHGC, 34. Yaşını Kutluyor!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem, FHGC’nin 34. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ERDEM: İNŞALLAH 35. YAŞIMIZA SAĞLIKLI GÜNLERDE MERHABA DİYEBİLİRİZ

Başkan Erdem, “Cemiyetimiz 21 Nisan 1988 yılında yani bundan tam 33 yıl önce kurulan köklü bir cemiyettir. FHGC Başkanı ve yönetimi olarak, cemiyetimizin 34. yılına merhaba demesinin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Ancak koronavirüs pandemisi yüzünden geçen yıl olduğu gibi bu yılda bir kutlama etkinliği yapamamış olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. İnşallah 35. yaşımıza sağlıklı günlerde merhaba diyebiliriz. Başarılarla dolu nice yıllara!” dedi. 

ERDEM: İLİMİZDE BASIN SON DERECE GÜÇLÜ

Başkan Erdem, “FHGC adından söz ettiren, köklü ve son derece faydalı işlere katkı sunan bir cemiyettir. İlimizde basın son derece güçlü. Güçlü basının olduğu bir yerde pasif bir cemiyet olamaz. Bu nedenle pandeminin gölgesinde bile ben ve yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarım, üyelerimizin katkısına olacak işleri yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Erdem, bu yıl hem Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan Elazığ'a Basın Müzesi kazandıracağının müjdesini aldıklarını hem de basın mensuplarının ev sahibi olması adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan söz aldıklarını ifade etti. 

BAŞKAN ERDEM, BASIN ŞEHİTLERİNİ YAD ETTİ!

Basın camiasının kocaman bir aile olduğunu vurgulayan Başkan Erdem, “FHGC’ye gönül veren ve vefat eden herkesi rahmetle anıyorum. Bu özel günde bir kez daha basın şehitlerimizi de rahmetle anarak, onların ailelerine sabırlar diliyorum. Bu kutsal görevde emek üreten tüm meslektaşlarıma ise başarılarla dolu, sağlıklı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyorum” dedi.

ERDEM: İKİ YILDIR FHGC’NİN YENİ YAŞLARINI, MALESEF PANDEMİ GÖLGESİNDE KARŞILIYORUZ

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda FHGC’nin yeni yaşına pandemi gölgesinde merhaba dediğini hatırlatan Erdem, “Kuruluşumuzun 34. yılına erişmenin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl ne yazık ki pandemi gölgesinde etkinlik gerçekleştirememiştik. Maalesef bu yılda pandemi yüzünden dilediğimz gibi bir etkinlik gerçekleştiremedik. Oysa bundan önceki yıllarda duayen meslektaşlarımızı ödüllendirdiğimiz güzel etkinlikleri hayata geçirebiliyorduk. Ne yazık ki bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tedbirleri kapsamında iki yıldır güzel bir etkinliğe imza atamayacak olmanın burukluğu ve geçmiş etkinliklere özlem duyan bir ruh halindeyiz.  Ama yine de her şeye rağmen bölgemizin en kapsamlı ve en köklü basın cemiyeti olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah 35. yıl etkinliklerimize en sağlıklı günlerde merhaba diyebiliriz. Nice nice güzel başarılı yıllara” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faydasızlar
Faydasızlar - 2 hafta Önce

Elazığ Basının büyük kısmı Elazığ a zarar veriyor. Değişen dönüşen devşirilen yerel medya Elazığ a büyük zararlar vermeye başladı.

Mthn
Mthn - 2 hafta Önce

Eleştiri yeteneğini yitiren medya saksakcilar

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Türkiye'de özgür basın mi var başkan Allah aşkına... Türkiye'de iki gurup var biri çalan gurup diğeri çalışan gurup biz düşmüş ikisinin arasına Allah sonumuzu hayr etsin.

Sebahattin Veli
Sebahattin Veli - 2 hafta Önce

Basın güçlü basın özgür, millet memleket şaha kalkmış, bu güzel günleri görmeyenler, belediyeyle geziye çıkmış.

SIRADAKİ HABER

banner103