FHGC’den Medya Grubumuza Ziyaret

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri medya grubumuzu ziyaret etti.

FHGC’den Medya Grubumuza Ziyaret

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle medya grubumuzu ziyaret etti.

ERDEM: BAYRAM GİBİ DEĞİL DE BASININ DAYANIŞMA GÜNÜ GİBİ DÜŞÜNÜYORUM

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili bugün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte üye olan yerel televizyonlarımızı, yerel gazetelerimizi geziyoruz, ziyaret ediyoruz. Ve oradaki üyelerimize, üye olmayan çalışan gazetecilerimize de çam sakızı çoban armağanı birer hediye sunmaya geldik. Bunun için ziyaret ettik sizleri. Hem de üyelerimizle konuşuyoruz, görüş alışverişinde bulunuyoruz. Malum olduğu üzere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Pazar günü, biz Cumartesi günü geldik. Zaten ben şöyle düşünüyorum; burası bayram gibi değil de basının dayanışma günü gibi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ERDEM: GAZETECİLERİN DE BİR MESLEK ODASININ OLMASI ŞART

Başkan Erdem, “İnşallah mecliste bizim basın meslek yasasının çıkmasını istiyoruz. İnternet yasasının çıkmasını istiyoruz. Bununla ilgili zaten bizler 81 ilin cemiyetleri olarak mecliste çeşitli girişimlerimiz var. Biz Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti olarak bir meslek örgütüyüz. 120’ye yakın üyemiz var. Elazığ’da da malumunuz olduğu üzere 33 yıllık bir mazimiz var bizim. Bizim şu andaki şeyimiz basın kartı olanlar yıpranma payından faydalanıyorlar. Sarı basın kartı sahipleri. Biz bunun eşitsizlik olduğunu, kartı olmayanların da bu yıpranma payından faydalanması ile ilgili yine meclisimizde sayın vekillerimiz ile tüm Türkiye’nin 81 ilindeki cemiyetler olarak bunlarla ilgili lobi çalışmalarımız var. Bu bir haksızlık oluyor. Eşitsizlik oluyor. Basın kartı olan yıpranma payından faydalanıyor, basın kartı olmayan faydalanamıyor. Ama aynı işi yapıyor. O yıpranma payından faydalanmıyor. Bu haksızlığı kaldırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Meslek örgütü bizim de bir yasamızın olmasını arzuluyoruz. Tabipler Birliği gibi, Barolar gibi gazetecilerin de bir meslek odasının olması şart. Bize dördüncü kuvvet deniliyor ama halen bir meslek odamız yok. Bunlarla ilgili çalışmalarımız, düşüncelerimiz var” şeklinde konuştu.

ERDEM: BÜTÜN GAZETECİLERİN, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Başkan Semih Erdem, “Tekrar tüm çalışan ve çalışmayan emekli olmuş, şu anda aramızda olmaya hakkın rahmetine kavuşanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda bütün çalışan ve çalışmayan; bizde işsizlikte var şu an pandemi nedeniyle. Bütün gazetecilerin, gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109