Final Okulları'nda Bilim Şenliği

Final Okulları’nda düzenlenen bilim şenliği ile öğrencilerin yaptığı projeler görücüye çıktı.

Final Okulları'nda Bilim Şenliği

Final Okulları’nda 2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yaptığı projeler, düzenlenen bilim şenliği ile tanıtıldı.

Türkiye geneli diğer Final okullarından da katılımın sağlandığı bilim şenliği Milli Eğitim Şube Müdürleri Zeki Ulufer ve Ferhat Emre’nin katılımıyla açıldı.

Bilim şenliğine katılanlar stantları tek tek gezdi. Öğrencilerde hazırladıkları projelerini tanıttılar.

“BİZİM ÜLKEMİZDE DE BİLİM ADAMLARI YETİŞECEK”

Final okulları Kurucular Kurulu Başkanı İnsan Özen 21. Yüzyılda çocukları becerileriyle birlikte donanımlı yetiştirmek amacında olduklarını söyleyerek “ Çocuklar sizin evlatlarınız. Onlara ilgi gösterirseniz dünyanın her ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de bilim adamları yetişecek. Bu bilim adamları geleceğimizi Dünyanın bütün gelişmiş ülkeleri ile rekabet edebilecek donanımda kılacaklardır. O yüzden şimdiden çocuklarımızı tebrik ediyorum. Onları kutluyorum” şeklinde aktardı. 

ELAZIĞ’DA Kİ TÜM HERKESE AÇIK SERGİMİZ”

Final Okulları Eğitim Koordinatörü Necdet Akbulut, çocukların geleceğe dönük yaşamlarının şekillenmesinde böylesi etkinliklerin katkı sağlayacağını belirterek “ Velilerimizin ve Elazığ’da ki tüm anne babaların ailelerin ziyaretine açık bu sergimiz. Çocukların geleceğini planlarken bilimsel alt yapıya uluşmak için küçük bir adım atacaklarını umuyoruz” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7