Fırat Üniversitesi 2020 – 2021 yılı Akademik Takvim Açıklandı

48 bine yakın öğrencinin bulunduğu Fırat Üniversitesi’nin 2020-2021 yılı akademik takvimi Fırat Üniversitesinin Resmi İnternet Sitesinde yayımlandı.

Fırat Üniversitesi 2020 – 2021 yılı Akademik Takvim Açıklandı

48 bine yakın öğrencinin bulunduğu Fırat Üniversitesi’nin 2020-2021 yılı akademik takvimi Fırat Üniversitesinin Resmi İnternet Sitesinde yayımlandı.

Yayınlanan takvime göre 11-20 Eylül tarihinde Otomasyondan ders kaydı yapacak olan öğrenciler ilk eğitim dönemine 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Akademik takvimde ikinci eğitim döneminin başlama tarihi ise 15 Şubat Pazartesi olarak belirtilmiş.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ 2020 – 2021 YILI AKADEMİK TAKVİMİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 16:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksek Lisans Takvimi
Yüksek Lisans Takvimi - 1 ay Önce

Covid nedeni ile ALES sınavı 16 Ağustos tarihine ertelendi ve geçen günlerde YÖK Üniversitelere yüksek lisans öğrenci alımlarında bu durumun göz önünde bulundurulması için tavsiye kararı gönderdi. Fırat Üniversitesi yüksek lisans akademik takviminde bu duruma dikkat edilmemiştir ve bu sebepten ciddi mağduriyetler ortaya çıkacaktır. Lütfen konuyu gündeme taşıyınız. Fırat üniversitesi öğrencileri mağdur etmesin.

ALES
ALES - 1 ay Önce

Fırat üniversitesi ilk defa Ales sınavına girecek öğrenciler için akademik takvimini ona göre ayarlamadı. Ve YÖK açıklama yaptı bu konuda öğrencilerin mağdur olmaması adına tarihleri ona göre düzenleyin demişti. Bizler ilk defa sınava girecek öğrenciler adına sesimizi duyurmak istiyoruz!!

Öğrenci
Öğrenci - 1 ay Önce

Bizler sınava ilk defa gireceğiz akademik takvim açıklandı yükseklisans yapacak öğrenciler mağdur edildi. Pandemi öncesi Nisan ayında sınava girecekken Ağustosta gireceğiz ve yök açıklama yapıyor ilk defa girecek adaylar için mağdur olmaması adına. Fırat üniversitesinin ALES sınavına ilk defa girecek öğrencileri mağdur etmemesini istiyoruz

FÜ Öğr.
FÜ Öğr. - 1 ay Önce

Pandemi döneminden dolayı sınavlarımız ertelendiği için yüksek lisans hakkımızın elimizden alınmasını istemiyoruz akademik takvimin ilk defa sınava girecek olan öğrencileri de düşünerek tekrardan hazırlanmasını istiyoruz.

Mezun Öğrenci
Mezun Öğrenci - 1 ay Önce

ALES'e ilk kez girecek öğrencilerin mağdur edilmemesi adına lisansüstü başvuruların ötelenmesini talep ediyoruz.

ALES ADAYI
ALES ADAYI - 1 ay Önce

YÖK'ün sağlamış olduğu fırsatın uygulanmasını rica ediyorum. Normalde Nisan ayında gireceğimiz sınava Covid 19 nedeniyle Ağustos ayında gireceğiz. Magduriyetimiz YÖK tarafından giderilmiş durumda. Sıra sende Fırat Üniversitesi sıra sizde sayın Rektörümüz..

Öğrenci
Öğrenci - 1 ay Önce

Pandemi dolayısıyla Mayıs ayında gireceğimiz ales sınavının Ağustos ayına ertelenmesi ve yeni yüksek lisans adaylarının hak kaybı olmaması adına yükseklisans alımlarının bu sınava girecek olan yeni yükseklisans adayları da dikkate alınarak başlatılması gerekmektedir, Fırat üniversite yetkililerinin bu süreçte hayalleri olan ve uzun zamandır bu yüksek lisansı bekleyen öğrencileri göz ardı etmemesi önemle rica olunur..

Magdurrr
Magdurrr - 1 ay Önce

Ales sınavına ilk defa girecegiz. Akademik takvim sınava ilk defa girecek öğrenciler için düzenlenmemiştir. Yök bu konuda tavsiye kararı çıkarmıstır. Mağdur olmak istemiyoruz!!


SIRADAKİ HABER

banner7