Fırat Üniversitesi Bayan Voleybolcuları Süper Lige Yükseldi

Fırat Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı, Antalya’da sona eren Süper Lige terfi maçlarında önemli bir başarıya imza atarak tarihinde ilk defa Ünilig süper ligine yükseldi.

Fırat Üniversitesi Bayan Voleybolcuları Süper Lige Yükseldi

Futbolda istediği sonuçları bir türlü alamayan ilimiz, salon sporlarında oldukça başarılı bir sezon geçiriyor.

İl özel idaresi bayan basketbol takımımızın süper lig kapısını aralamasının ardından bir başarı da Fırat Üniversitesi’nden geldi.

F.Ü bayan voleybol takımı, Antalya’da sona eren süper lige terfi maçları sonunda önemli bir başarıya imza atarak tarihinde ilk defa Ünilig süper ligine yükseldi.

6-10 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da oynanan süper lige terfi maçlarında oynanan üçüncülük müsabakasında Akdeniz üniversitesi’ni set vermeden 3-0 geçen F.Ü bayan voleybol takımı, Giresun Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nin ardından üçüncü takım olarak Ünilig süper ligine yükseldi.

F.Ü Antalya’daki maçlarında yarıfinalde İstanbul Yeni Yüzyıl üniversitesi ve Ankara Başkent üniversitesi’ni aynı skorla 3-0 mağlup ederek final grubuna yükseldi.

Final grubunda ise Marmara Üniversitesi’ne 3-0 mağlup olan temsilcimiz, üçüncülük-dördüncülük maçında Akdeniz üniversitesi’ni 3-0’la geçerek, üçüncü takım olarak süper lige yükselmeyi hak etti.

Medya grubumuz olarak F.Ü bayan voleybol takımımızı kutluyor, süper ligde başarılar diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7