Fırat Üniversitesi Bölgeye Nefes Oluyor

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Fırat Üniversitesi içerisinde her öğrenci için bir fidan dikilecek.

Fırat Üniversitesi Bölgeye Nefes Oluyor

Türkiye orman yangınlarıyla mücadele ederken, ciğerlerimiz yanarken Fırat Üniversitesi yine farkını ortaya koyarak oldukça önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı.

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, Fırat Üniversitesi’ndeki her öğrenci için bir fidan, toplamda 46 bin fidan toprakla buluşacak. Fidanların toprakla buluşması için saha çalışmalarında sona gelindi.

Hali hazırda Türkiye’nin en büyük ve en yeşil üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesi, yeni fidanlarıyla hem Elazığ’a hem de Türkiye’ye nefes olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında 2021 yılı içinde her öğrencimiz için bir fidanı, toplam 46 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Saha çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yeşil Türkiye’mize, güzel Elazığ’ımıza, orman yangını şehitlerimize armağan olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 13:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gagko
gagko - 1 yıl Önce

helal olsun, çok güzel inş. meyvesiz bir ağaç dikmezler

tuncay
tuncay - 1 yıl Önce

üniversitenin tek olumlu katkısı ağaç yoksa bilim fln çıkmaz bu kafalardan

SIRADAKİ HABER

banner109