Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi’nde 4 Öğretim Üyesine Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi’nde dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer alan 4 öğretim üyesine teşekkür belgesi verildi.

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi’nde 4 Öğretim Üyesine Teşekkür Belgesi Verildi

Stanford Üniversitesi’nden John IOANNİDİS ve arkadaşları tarafından “Plos Biology” dergisinden yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesi, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almıştı.

Fen Fakültesi Dekanlığı tarafından Fen Fakültesinden listeye giren 4 öğretim üyesine Dekanlık tarafından düzenlenen bir programla teşekkür belgesi verildi.

Dekanlık Toplantı Salonu’nda Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail Et, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Osman Özcan, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Veysel Şahin ile dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer alan öğretim üyeleri katıldı.

GÖKTAŞ: “DÜNYADAKİ EN BAŞARILI BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE YER ALMASININ GURUR VERİCİ”

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, akademik başarılar kazanmanın fedakârlık gerektirdiğini belirterek, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesinin, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almasının gurur verici olduğunu belirtti.

ET: “BU BAŞARI BİZİ MUTLU ETTİ”

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail Et ise, Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda Türkiye’den birçok akademisyenin dünya sıralamasına girdiğini hatırlatarak, Fırat Üniversitesi’nden listeye giren 30 öğretim üyesinden 4’nün Fen Fakültesinden sıralamaya girdiğini ve bu başarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Fen Fakültesi’nden listeye giren 4 öğretim üyesine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen ve Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail Et tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 hafta Önce

TEBRİKLER de; haberde bu 4 kişinin ismi niye yok. defalarca rektör, yardımcısı.... yazmışsınız da ödül alan bilim adamlarının ismini yazmamışsınız. yazıklar olsun...

Yorum
Yorum - 1 hafta Önce

Gerçekten teknik olarak haber metni içeriğine aykırı bir haber. Habere konu olanlar yok. Ödül veren yöneticiler var. Ismi lazım olan kıymetli hocalarımızın isimleri yok ortada. Haber metni nasil olmaz guzel bir örnek.

Haber olsun
Haber olsun - 1 hafta Önce

Haber olsun diye haber yapmayın bir isim bile yazamamışsınız

Mustafa Yazıcı
Mustafa Yazıcı - 1 hafta Önce

PEKİ SORMAK LAZIM FEN EDEBİYAT FAKÜLTELERİNİN HALİ NE DURUMDA!!!YENİ AÇILAN NİTELİKSİZ ÜNİVERSİTELER VE KONTEJYANLARI 2 3 KAT ARTTIRÍLAN FIRAT İNÖNÜ GİBİ ÜNİVERSİTELER..2006 da 16 bin 20 bin sıralamayla öğrenci alan Fīrat İnönü șuan 300 bin 400 bin sıralamayla öğrenci alıyor..300 bin sıralamayla üniversiteye giren ögrenciye ögretim üyesi ne anlatacak,burdan mezun olan öğrenciye ne anlatacak!!Pazarda limon satacak adamı sanayide meslek öğrenecek adamı bu niteliksiz kontejyan yapısíyla ünivetsitelere doldurdular..Simdi artik mezunlar issizlige mahkum..800 bin mezun ögretmen adayini hangi kamu hangi özel sektör ișe alacak..Yazik oldu..

napacan adımı
napacan adımı - 1 hafta Önce

Prof. Dr. Mikail Et hocamızın başarılarının devamını dilerim. Çok iyi bir eğitmen.

elazığlı
elazığlı - 1 hafta Önce

Dünyada en etkin bilim insanları Fen Fakültesinde 4 kişi başarı belgeleri alıyor da Teknoloji Fakültesinde bunun iki katı başarılı insanı rektörlük düşünmüyor. Acaba sebebi nedir?

SIRADAKİ HABER

banner7