Fırat Üniversitesi Öğrencileri Anne Eli Değerek Hazırlanan Yemeklerle Sınava Hazırlanıyorlar

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları tarafından üniversite kütüphanesinde sınava hazırlanan öğrencilere yemek ve pasta ikramları devam ediyor. Kadın kolları tarafından evde hazırlanan yiyecekler, final sınavlarına hazırlanan öğrencilere ikram edildi.

Fırat Üniversitesi Öğrencileri Anne Eli Değerek Hazırlanan Yemeklerle Sınava Hazırlanıyorlar

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları’nın sınav haftalarında geleneksel hale getirdiği öğrencilere yemek ve pasta ikramları tüm hızıyla devam ediyor.

Kadın Kolları üyeleri, kadın akademisyenler ve akademisyenlerin eşleri tarafından hazırlanan pasta, börek, çorba ve yemekler Fırat Üniversitesi Kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere ikram edildi.

Türkiye’de örnek bir girişim olan etkinliğin üçüncüsünde de kütüphanede ders çalışan binlerce öğrenci gece saatlerinde ikramları görünce oldukça mutlu oldu.

Kadın kolları üyeleri kendi elleriyle öğrencilere pasta ve yemek ikramlarına devam etmesi kamuoyunda da büyük ses getirmeye devam ediyor.

GÖKTAŞ: ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ VE BU SINAV SÜREÇLERİNDE ONLARIN YANINDA OLMAK BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş, “Fırat Üniversitesi Kadın Kolları olarak öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrencilerimize kadın kollarımızın evlerinde hazırladığı yemekleri ve pastaları ikram ediyoruz. Bu etkinliğimizi her sınav öncesinde yapıyoruz ve bundan sonraki sınav süreçlerinde de devam ettirmeyi planlıyoruz. Öğrencilerimizi çok seviyoruz ve bu sınav süreçlerinde onların yanında olmak bizleri de mutlu ediyor. Biz anneler olarak kendi ellerimizle yaptığımız yemekleri, kendi ellerimizle öğrencilerimize ikram ediyoruz. Onlara anne şefkatiyle yaklaşıyoruz. Emeği geçen tüm kadın kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize afiyet olsun” dedi.

Anne eli değerek hazırlanan çeşit çeşit ikramları alan öğrenciler de ev yemeklerini özlediklerini bu etkinlikler sayesinde anne eli değerek hazırlanan yemekleri yeme fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını söyleyerek Fırat Üniversitesi Kadın Kolları’na teşekkür ettiler.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birde
Birde - 1 hafta Önce

Üniversite yemek hanesine el atsalar ne iyi olur yemekler yenmez halde

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109