Fırat Üniversitesi Öğrencileri TEKNOFEST’te Birinci Oldu

Fırat Üniversitesi öğrencileri geliştirdikleri arama kurtarma robotu “Umut” ile TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu.

Fırat Üniversitesi Öğrencileri TEKNOFEST’te Birinci Oldu

Fırat Üniversitesinde okuyan öğrenciler 24 Ocak depreminden etkilenerek enkaz altında kalan canlıların kurtarılması için “Umut” adı verdikleri arama kurtarma robotu geliştirdiler.

Tasarımlarıyla ile Gaziantep'deki TEKNOFEST'e "insanlık yararına teknoloji afet yönetimi" kategorisine başvuruda bulunan gençler, 105 takım arasında ilk 6'ya girerek finale katılmaya hak kazanmışlardı.

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Ersin Ulaş, Gizem Arslan ve Özlem Karagöz ile Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Ömer Muhammet Uzun, Abdurrahman Onat ve Faruk Akyol tarafından hazırlanan ve proje danışmanlığını Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu'nun yapmış olduğu "Enkaz altı arama kurtarma robotu" projesi Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST'te "İnsanlık Yararına Teknoloji" yarışmalarında "Afet Yönetimi" kategorisinde Türkiye birinciliği elde etti.

Proje ekibi ödülünü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun elinden aldı.

Medya gurubumuz olarak Elazığ’a bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

VİDEO:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 8 ay Önce

Arkadaşları tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Ancak bu kadarıyla kalmasınlar, daha çok geliştirsinler kendilerini. Yaptım bitti olmasın. Hep daha ileri.

A.YILMAZ
A.YILMAZ - 8 ay Önce

Tebrik ediyorum arkadaşları, emeği geçen herkese teşekkürler. Doğunun parlayan yıldızı FIRAT ÜNIVERSITESI..Gurur duyuyoruz.. Başarılarınız daim olsun..

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Bravo bravo bravo...

Ftm
Ftm - 8 ay Önce

MaşAllah... Allah yolunuzu açık etsin , sağ olun var olun

Atakan BARIŞ
Atakan BARIŞ - 8 ay Önce

MaşAllah Gençlerimize daha iyilerini daha iyi yerlerde görmek istiyoruz sizi inşAllah Rabbim yardımcınız olsun

Recep karabektaş
Recep karabektaş - 8 ay Önce

İlk olarak başarılar dilerim. Lütfen depremde AFAD ekibine yardımcı olacak projeler daha da gelistirilsin deprem ülkesiyiz bizim ülkemizde deprem sadece depremden sonra gündeme geliyor. Deprem ülkemizde kaçınılmaz bir gerçek isteğimiz depremden az etkilenelim

Yakup Bilen
Yakup Bilen - 8 ay Önce

Tebrik ediyorum .başarılarınızın devamını diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner103