Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nün Yoğun Uğraşları Sonucunda Havalimanın Kapatılması 15 Ekime Ertelendi

Elazığ havalimanı 1 Ekim tarihinde paralel pist ve müteferrik işleri nedeniyle kapatılacaktı. 4 Ekim tarihin de Fırat Üniversitesi eğitimleri başlacaktı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencilerini mağdur etmedi ve girişimleri sonucunda havalimanının 15 ekim’de kapatılması kararı alındı.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nün Yoğun Uğraşları Sonucunda Havalimanın Kapatılması 15 Ekime Ertelendi

Elazığ Havalimanı’nda yapım çalışmaları süren “Elazığ Havalimanı Paralel Pist ve Müteferrik İşler” işi kapsamında yeni yapılan pist ile taksi yollarının tamamlanıp, mevcut piste bağlantılarının yapılabilmesi, pist şeritlerinin tesviye edilmesi ve gerekli havacılık tedbirlerinin alınabilmesi için halihazırda kullanılan 07-25 pistinin 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 45 gün süre ile uçuş trafiğine kapatılacaktı.

Bu haberin duyulmasının ardından Havalimanının 1 Ekim tarihinde kapatılacak olmasına Fırat Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerden tepki gelmişti.

45 binin üzerinde öğrencisi bulunan Fırat Ünivesitesi’nin 30 bin öğrencisi ise il dışından gelecek ve havalimanın kapalı olması bu öğrencileri mağdur edecekti.

Kapanma tarihinin 1 Ekim olarak belirlenmesinin ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, iki yılın ardından yüz yüze öğretimin başlayacağı üniversite öğrencilerinin mağdur olmaması için yetkililerle temaslarda bulundu.

Öğrencilerinin mağdur olmaması için girişimlerde bulunan Rektör Göktaş’ın talepleri karşılık buldu ve Elazığ Havalimanının 15 Ekim tarihine ertelendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taksi lazımdır ağabey
Taksi lazımdır ağabey - 2 hafta Önce

Geçen gün Gürsel Erol, "Öğrencilerin mağdur olmaması için havalimanı ileri bir tarihte kapatılmalıdır" dediğinde, fanatik troller "Şana mı şoyacaklayyyyyyyyyyyyyyyyyy; şen kimşinnnnnnnn, her şeye maydanoj olmay" diyorlardı:

https://www.elazigsonhaber.com/gundem/milletvekili-erol-universite-ogrencilerimizin-sorun-yasamamasi-icin-h87464.html

Vizyon
Vizyon - 2 hafta Önce

Vizyon sahibi şehrimize helal olsun ille rektörün mu devreye girmesi gerekiyordu

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Helal Gürsel bey

hazar
hazar - 2 hafta Önce

yolcu otobüsleri biraz kazansa idı kötü mü olurdu

Bir anne
Bir anne - 2 hafta Önce

Durmuşlar durmuşlar okullar acilacagi zamani mi bulmislar.yollar yaz dururken kışa doğru yapılır ,okul tadilati okul açıldığında yapilir.havalimaninin en yogun oldugu tarih yaz başı ve sonudur,gel gör ki bunda da zamanlama hatadi var...

SIRADAKİ HABER

banner103