Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapıldı.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Türk tarihinin 2., Cumhuriyetin ise 1. Veteriner Fakültesi olarak kurulan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 46. döneminde 185 mezun verdi. 

Düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cazim Bulut, Fırat Üniversitesi yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

ÇALIOĞLU:HEM ULUSAL HEM ULUSLARARASI AKREDİTASYONA SAHİP

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu,  "Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinin bugün 185 mezun ile birlikte 46. Dönem mezunlarını uğurladık. Mezunlarımız ülke hayvancılığının gelişimine önemli katkılar sağlayacak. Fakültelerinin hem ulusal hem uluslararası akreditasyona sahip Vedek’ten akredite olmuş bir fakülte. Bu süreçte kendilerine her türlü desteği sağlayan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a, rektörlük yöneticilerine, fakülte yöneticilerine ve akademik personele teşekkür ediyorum" dedi.

GÖKTAŞ: MESLEK YAŞAMLARINDA SAĞLIK VE BAŞARILAR DİLERİM

Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, “ Ülkemizin en köklü Veteriner Fakültelerinden olan ve geçen yıl 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan, ulusal ve uluslararası akreditasyona sahip Veteriner Fakültesinden mezun olan tüm öğrencileri yürekten kutladığını belirterek, mezunlara bundan sonraki meslek yaşamlarında sağlık ve başarılar dilerim. Biz sizlere insanlık değerlerini, kardeşliği, sevgiyi, barışı ve güzel vatan sevgisini öğretebilmiş isek kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Gönlümüz, dualarımız hep sizlerle olacak, başarılı çalışmalarınızı duydukça sizlerle gurur duyacağız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye kaydetti.

Tören, başarı belgeleri ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma töreni ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
?
? - 4 ay Önce

Hayırlı olsun kaliteli bir fakülte çalışan personel güzel bir ekip teşekkür ederiz bence takdir edilecek biri varsa oda personel

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109