Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi Kurulması Sevinçle Karşılandı

Fırat Üniversitesi’nde, Eczacılık Fakültesinin kurulma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bunun üzerine Elazığ il protokolü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi Kurulması Sevinçle Karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi kuruluyor.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, bu kararın Elazığ’a için hayırlı olmasını temenni ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada, “Fırat Üniversitemize Eczacılık Fakültesi'nin açılması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık yaptığı açıklamada, “Yoğun uğraşlar verdiğimiz bir konu daha başarıyla sonuçlandı. Fırat Üniversite'mize Eczacılık Fakültesi'nin açılması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Rektörümüz Sn. Fahrettin Göktaş 'a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ yaptığı açıklamada, “Fırat Üniversite'ne Eczacılık Fakültesi'nin açılması ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Elazığ'ımıza hayırlı olsun” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Fırat Üniversitesi'ne Eczacılık Fakültesi kurulacak. Şehrimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yaptığı açıklamada, “Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız Eczacılık Fakültesi kurulması kararı Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlandı. Şehrimize ve Üniversitemize önemli bir fakülte kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 17:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali
Ali - 6 ay Önce

Eski rektöre neden kimse teşekkür etmiyor eczacılık ve hukuk fakültesi onun eseri... tabi furkan dilaveri boşuna basın danışmanı yapmadı rektör ver mehteri....

Mehmet
Mehmet @Ali - 6 ay Önce

İfitralar....
Daha Hukuk kurulmadı.

Gakgo
Gakgo - 6 ay Önce

İş bulamadiktan sonra açılsa ne çıkar açılması ne olur milyonlarca mezun boş geziyor

?
? - 6 ay Önce

Ben olsam çocuğumu üniversiteye yollamam çünkü bana aylık maliyeti 5 bin TL evinde otursun bu şartlarda okumak yerine çalışmak daha iyi

sürsürülü
sürsürülü - 6 ay Önce

şahsi kanaatm gereksiz neden gereksiz diye sorabilirsiniz öğrenci yetiştirecek hoca varmı yok Ankara dan saatlik hoca uçak ile gelip 2 saat ders verecek tekrardan uçak ile geri dönecek sonradan uzaktan eğitime dönülecek seferler iptal oldu vs vs vs sonradan boş mezunlar piyasaya girecek bilgi=0

Dr
Dr - 6 ay Önce

Rektöre de teşekkür edin. Bir şey kaybetmezsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner109