Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi Kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi kuruluyor.

Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi Kuruluyor

Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde fakülte kurulması ile bazı fakülte ve yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan resmi gazetede konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Ekli I sayılı listede belirtilen fakültelerin kurulması ile ekli II sayılı listede belirtilen fakülte ve yüksekokulların kapatılmasına, 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumlar Teşkilatı Kanununun ek 30 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı kararı ile 8 üniversite bünyesinde 8 yeni fakülte kurulurken, 2 yüksekokul ile 1 fakülte kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Fırat Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi kuruldu.

YENİ KURULAN BÖLÜMLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Ordu Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Bahçeşehir Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi, Fırat Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi, Kastamonu Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Marmara Üniversitesine bağlı Finansal Bilimler Fakültesi, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi ve İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kuruldu.

KAPATILAN FAKÜLTE VE YÜKSEKOKULLAR

Söz konusu kararla Ordu Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Marmara Üniversitesine bağlı Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ve İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 09:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakan
Hakan - 6 ay Önce

Elazığ’da mühendislik Mimarlık Akademisi varken, Elazığ’da Fırat üniversitesi varken Malatya’da hiç bir yüksek eğitim yoktu. Bugün Malatya’da bırakın bölümleri 2 üniversite var bizde halen bi hukuk yok, ayıptır beyler ayıptır… İnsan biraz utanır.

Yüksek pirofösör
Yüksek pirofösör @Hakan - 6 ay Önce

Gardaş bilmisin cahalsın bu konuda fırat başarı olaraktan iki malatya okulunuda tokatlıyı he bide sonradan malatyada açılan okulu bir araştır internete yaz ne olduğunu anlarsın paravan şirket gibim bişey

elazığlı
elazığlı - 6 ay Önce

elazığ ın ihtiyacı olan bölüm hukuk fakültesi ama neden se bir türlü yapılmıyor. bu rektörü boşuna büyütüyor milet konuştuğu hiç bir işi beceremedi. diş hastanesi arsasını da daraltıp daracık bir yere çevirdiler yapılanı da perişan etti attı kenara daha yapıldığı gün elazığın ihtiyacını karşılamayan bir diş hastanesi yapıyorlar. atatürk lisesini arsaya katmadıkları için.

haklı adam
haklı adam @elazığlı - 6 ay Önce

elazığda bir sürü insan tanıyorum ikinc üniversite olarak veya işi ailesi gereği elazığdan çıkamayacak olup hukuk okumak isteyen , şehirde bir hukuk bilinci kültürü oluşmasını isteyen insan var ama dediğiniz gibi bir hukuk fakültesi kazandıramadılar beceriksizler bu şehre

Muhammed Fatih
Muhammed Fatih - 6 ay Önce

Allah hayırlı etsin. Üniversite bu şehrin önemli bir tanıtım ve simgesidir.

BEKİR
BEKİR - 6 ay Önce

Valla adama helal olsun, Eczacılığı da kazandırdı Takır takır ilerliyor.

Hakan GÖR
Hakan GÖR - 6 ay Önce

Fırat üniversitesinde hukuk fakültesi kurulunca bütün Elazığlılar hukuk mu okuyacak. Emin olun hukuk fakültesi kurulunca bu sefer başka bahane bulursunuz.

beyin
beyin @Hakan GÖR - 5 ay Önce

bir doktora görün beyinsizlik sendromu olabilir sendeki. elazığda tıp olunca tüm elazığ tıpa gitmiyor ma şehirde bir tıp kültürü oluyor şehirde yüzlerde tıp profu oluyor . aynı şekilde mühendislikte. hukuk kültürü yok elazığda fakülte olsa hukuk bilinci ve kültürü oluşacak tüm elazığın hukuka gitmesine gerek yok a be beyinsiz arkadaşım. neden bu kadar düşmansınız bu memlekete

SIRADAKİ HABER

banner109