Fizik Tedavi İle Yeniden Yürümeye Başladı

Yüksekten düşme nedeniyle omurgada gelişen kırık sonucu yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki hasta, Elazığ'da fizik tedaviyle sağlığına kavuşarak tekrar yürümeye başladı.

Fizik Tedavi İle Yeniden Yürümeye Başladı

Yüksekten düşme nedeniyle omurgada gelişen kırık sonucu yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki hasta Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon programıyla sağlığına kavuştu.

Hastanın hastaneye başvurduğu zaman yürüyemediğini belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği sorumlusu Uzm. Dr. Ali Gürbüz, dört aylık bir tedavi sürecinin ardından hastanın destek alarak yürüyebildiğini kaydetti.

GÜRBÜZ: FİZİKİ VE TEKNOLOJİK DONANIMIYLA YÜKSEK KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ SUNMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

Hastaya fizik tedavi ve rehabilitasyon programını uygulandığını belirten Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği sorumlusu Uzm. Dr. Ali Gürbüz, "Hastamız bize yüksekten düşme sonucunda gelişen ve tebra kırığı ve her iki alt extremitede ileri derecede kas güçsüzlüğü ile başvurdu. Hastamız bize müracaat ettiğinde yürüyemiyordu. Hastamıza robotik tedaviyi de içeren aktif bir nörolojik iyileştirme programı uygulandı. Dört aylık bir tedavi sürecinden sonra hastamız artık destekle yürüyebilmekte ve sosyal yaşamına devam edebilmektedir. Omurga rehabilitasyonunda hastaların ev içerisinde hareket edebilmesi hedeflenirken, hastamız günlük işlerini tek başına rahatlıkla yapabileceği seviyeye gelmiştir. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniği ilimize ve bölgeye fiziki ve teknolojik donanımıyla yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 10:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Savaş imik
Savaş imik - 4 ay Önce

Öncelikle Doktorum Ali gürbüz ve fizik tedavi bölümü ve tüm çalışan fizyoterapist hocalarıma teşekkür ederim şuan desteksiz yavaş yavaş yürüyebiliyorum biraz denge sorunum kaldı onuda inşAllah tez zamanda çözecez burdan fizyoterapist hocam kübra oğuza ayrıyeten teşekkür ederim gerçekten gereken tüm fizik tedavi uygulamalarını özenle ve sabırla uyguladığı için teşekkürler inanmak ve azimle çalışmak inanın bu işin gerçeği burdan bütün hastalara şunu söylemek istiyorum insanın isteyipde yapamayacağı hiç bir şey yok bence yeterki yürüyeceğine inansın ve hırslı olsun

SIRADAKİ HABER

banner109