Gazetelerin Resmi İlanları Kesilmeyecek

Resmi ilanlar ulusal ve yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek.

Gazetelerin Resmi İlanları Kesilmeyecek

1 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan ve kabul edilen “Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile Maliye Bakanlığı’nca verilen bazı resmi ilanların artık gazetelerde yayımlanmaması Plan ve Bütçe Komisyonundan geçmişti.

Maliye Bakanlığı’nın bu teklifi ulusal ve yerel gazeteleri zor durumda bırakacaktı.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen teklif, TBMM Genel Kurulu’nda çıkarılmıştır.

BURHAN: ALINAN BU KARARIN ULUSAL VE YEREL GAZETELERİMİZE HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Ulusal ve yerel gazeteler bu teklifin çıkarılmasıyla birlikte rahat bir nefes almıştır. Emekleri geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül'e teşekkür ederiz. Cumhur ittifakımızın bu desteği neticesinde alınan kararla ulusal ve yerel gazeteler rahat nefes almıştır. Ülkemizdeki tüm ulusal ve yerel gazeteler adına Cumhur İttifakımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Alınan bu kararın ulusal ve yerel gazetelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109