GAZİ CADDESİ YENİLENİYOR

Elazığ Belediyesi şehrin ana arterleri arasında yer alan Gazi Caddesi’nde, asfalt yenileme çalışması başlattı.

GAZİ CADDESİ YENİLENİYOR

Elazığ Belediyesi Korona virüs KOVİD-19 tedbirleri kapsamında trafiğe kapatılan şehrin ana arterlerinden Gazi Caddesi’nde asfalt yenileme çalışması başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipler tarafından başlatılan asfalt söküm çalışmaları ile kaldırım bakım-onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından caddede asfalt serimine başlanacak.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Korona virüs KOVİD-19 salgını nedeniyle ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini ifade ederek, “Bu zor süreci hepimiz üzerimize düşeni yaparak geride bırakacağız. Elazığ Belediyesi olarak alınması gereken tedbirler noktasında tüm ekiplerimizle sahadayız, çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Özellikle şehir içi trafiği rahatlatmak adına bu süreci çalışmalarımızla da kazanca çevirmenin gayreti içindeyiz. Bu doğrultuda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz şehrin dört bir yanında yeni yollar ve yol genişletme çalışmalarını gayretle yürütüyorlar. Cumhuriyet Mahallesi Adliye arkası ile Keban Yolu bağlantısını sağlayacak yeni bulvar çalışmamız, Keban Yolunun 6 şeride çıkarılmasına ilişkin yol çalışmamız, eski Asker Hastanesi önünden geçerek Ulukent Mahallesi bağlantısını sağlayacak yol çalışmamız, Ataşehir, Hicret ve Aksaray Mahalleleri arasında bağlantı sağlayacak yeni yol çalışmalarımız ve Çayda Çıra Mahallesi ile Keban Yolu ve Şahinkaya Köyü bağlantısını sağlayacak yeni yol çalışmalarımızı süratle tamamlayacağız.

ine şehrimizin merkezi konumunda yer alan ve yaşanan salgın tedbirleri kapsamında trafiğe kapalı bulunan Gazi Caddesi’nde asfalt yenileme ve kaldırım bakım-onarım çalışması gerçekleştirilecek. Vali Fahribey Caddesi’nde ise asfalt ve kaldırım yenileme çalışması gerçekleştirilecek. Bu noktalarda trafik açısından yaşanan sakinliği fırsat bilerek, süratle bu caddelerimize konfor kazandıracağız. Çalışmalarımızla Elazığ’ımızın güzel ve kaliteli yaşanılabilir olmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Ankara, İstanbul gibi şehirlerin en gözde en popüler en modern cadde ve sokakları araç trafiğine kapatılıyor. Gazi caddesi de tam böyle bir yer ,en koşa zamanda araç trafiğine kapatılmalıdır.

Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Gazi caddesine araçlar, sadece geceleri belli saatler aralığında girebilmeli. Bu gerçekleşirse Elazığ modern kent olur bencede.

Remzi
Remzi - 1 yıl Önce

Gazi caddesi derhal araçlara kapatılmalı, aklı olan belediye derhal bunu yapar... Şehir plancıları, mimarlar, peyzaj mimarları derhal proje geliştirmeli....

Burhan
Burhan - 1 yıl Önce

Gazi caddesi Elazığ’ın gözbebeğidir, bir an önce araç trafiğine kapatılarak, şimdiki ilkel çeşmekeş görünümüne son verilmelidir.

caddesinin 2 tarafınada yüksek korkuluk yapılsın
caddesinin 2 tarafınada yüksek korkuluk yapılsın - 1 yıl Önce

Caddesinin 2 tarafına da yüksek korkuluk yapılsın yayalar her yerden yola atlamasın.Sadece yaya şeridinden geçiş olsun.

Erdem
Erdem @caddesinin 2 tarafınada yüksek korkuluk yapılsın - 1 yıl Önce

Yolun trafiğe kapatılabilmesi için trafiği yol altına almaktan başka çaresi yok, yada otopark tamamen yasaklanmalı kaldırımlar yol tek şerit olacak şekilde genişlemeli, şehiri planlarken günü düşünüp yarına Allah kerim zihniyetinin getireceği yer budur. Yeni yerleşim yerleri bile günü düşünerek yapılıyor.

OZAN
OZAN - 1 yıl Önce

GAZİ CADDESİ ALIŞVERİŞ MAGAZALARIN OLDUGU YER BURADA NORMAL ŞARTLARDADA TRAFİGE KAPATILMASI

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Gazi caddesi yakını cadde ve sokaklarda park etme olayına son verilirse altarnatif otomatik olarak doğmuş olacaktır.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Cadde acilen trafiğe kapatılmalıdır.

Cemal
Cemal @Mehmet - 1 yıl Önce

Alternatif yol varmı? Bu yolun alternatifi Kuzeyde Yunusemre Bulvarı Güneyde Eski çevre yolu, orası bile trafiği sıkıntı


SIRADAKİ HABER

banner103