Gaziler Günü Nedeniyle Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ şubesi yöneticileri, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Gaziler Günü Nedeniyle Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ şubesi yöneticileri Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

“BU GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLUYORUZ”

Ziyarette bir açıklama yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut; “Bugün 19 Eylül Gaziler Günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e gazilik ve mareşallik verildiği gün. Bu günü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Sayın başkanımızı makamında ziyaret ederek kutlamaya devam ediyoruz. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize sağlık sıhhat afiyet diliyoruz. Bizlerin her zaman yanında olan Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“ONLARIN BÜTÜNÜNE MİNNETTARIZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Vatanımızın, milletimizin, devletimizin bugünlere gelmesinde gazilerimizin vermiş olduğu büyük bir mücadele var. Onlara minnettarız. Bu ülke Anadolu topraklarında bugünlere kolay bir şekilde gelmedi. 1071 yılından başlayan bir mücadelede belki yüz binlerce şehidimiz oldu, yüz binlerce gazimiz oldu. Bu vatan topraklarını korumak için cesur bir şekilde mücadele eden kahramanlarımız oldu. Allah onlardan razı olsun onların bütününe minnettarız. En son yine vatanımızı işgal etmek isteyenlere karşı 15 Temmuz 2016 yılında millet olarak gösterdiğimiz irade, cesaret ve azmin neticesinde hem şehitlerimiz hem gazilerimiz oldu. Bu vatanı bin yıldır koruyoruz ve ebediyen de koruyup kollayacağız. Biz Elazığ Belediyesi olarak gazilerimiz ile sık sık bir araya geliyoruz. Gazilerimize Çanakkale Savaşı’nın olduğu mekanları gezdirdik ve önümüzdeki günlerde de gazilerimizi Kıbrıs'a göndereceğiz. Kendileri geçmişte orada yaşadıklarını yeniden anımsayacaklar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7