“Geleneksel Türk Çocuk Oyunları” Projesi Hayata Geçirildi

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği tarafından yürütülen, Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Geleneksel Türk Çocuk Oyunları Mobil Uygulama Geliştirilmesi ve Gençler Arasında Bilincin Oluşturulması Projesi” düzenlenen törenle Elazığ’da hayata geçirildi.

“Geleneksel Türk Çocuk Oyunları” Projesi Hayata Geçirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği tarafından yürütülen “Geleneksel Türk Çocuk Oyunları Mobil Uygulama Geliştirilmesi ve Gençler Arasında Bilincin Oluşturulması Projesi” Elazığ’da hayat buldu.

Kırklar Mahallesi Konteyner Kent alanında düzenlenen törenle hayata geçirilen projenin açılış programına Vali Erkaya Yırık, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

CAN: OYUNLARI PARKININ DA YAPIMINI BAŞLATACAĞIZ

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Yücel Can, derneğin proje, arge ve fikir derneği olduğunu kayderek, “Biz Elazığ’a sadece gösteriş için gelmedik. Öncelikle Sayın Valimiz ile birlikte, dernek olarak 500’ün üzerinde oyuncak getirdik hem bunlarla oynayacağız hem de çocuklarımızla çocuk olacağız. Biz Türkiye’de ilk kez 2012 yılında Elazığ’da başlattığımız bir projeyi inşallah bu sene valimizin de desteği ile Elazığ’da Geleneksel Türk Çocuk Oyunları parkının da yapımını başlatacağız” dedi.

Fırat Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, gelişmiş ülkelerin teknolojik aletlerle hayata hükmetmeye başladığını belirterek, teknolojinin bir yanda da kültürleri yok ettiğini söyledi.  

GÖKTAŞ: YAPILAN BU ETKİNLİK İLİMİZ ADINA ÖNEM TAŞIMAKTADIR

Fırat Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Özellikle bizim Türk toplumuna ait unutulmaya yüz tutmuş bir takım geleneksel çocuk oyunlarımızın bir nebzede olsa çocuklarımıza hatırlatılması ve bir nebze de olsa kitle iletişim araçlarından uzak tutulması amacıyla yapılan bu etkinlik ilimiz adına önem taşımaktadır”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, şehrin en büyük kazanımının yetişmiş ve sadece düşüncesi memleket olan insanları olduğunu ifade etti.

YIRIK: HAVALARI DEĞİŞSİN, ORTAMLARI DEĞİŞSİN ÇOCUKLARA MORAL OLSUN

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Deprem yaşamış bir vilayette öncelikle çocukları mutlu edelim, onları eğlendirelim, geleneksel çocuk oyunları vesilesi ile mutluluklarına mutluluk katalım, havaları değişsin, ortamları değişsin çocuklara moral olsun, normal hayatın her daim devam ettiği anlayışının idrakini de bir vesile yaşatalım istemişler ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından geleneksel Türk oyunları oynandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103