Gelir İdaresi Başkanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Gelir İdaresi Başkanlığı'na 87 sözleşmeli tekniker alınacak. Yapılacak olan personel alımında Elazığ'da yer alıyor. Son başvuru tarihi ise 17 Mart olarak belirlendi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’na Personel Alımı Yapılacak

Gelir İdaresi Başkanlığı sözleşmeli elektrik, inşaat, iklimlendirme, makine, ağaç işleri, tesisat ve bilgisayar teknikeri alacak.

SÖZLEŞMELİ TEKNİKER GİRİŞ SINAVI İLANI

I - SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER

Başkanlığımız merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" ın Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi gereğince, yapılacak sözlü sınav esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen görev yerlerinde Tekniker pozisyonunda toplam 87 (seksen yedi) sözleşmeli personel alınacaktır.

Sözlü sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; tercih ettiği görev yeri pozisyon sayısının 2 (iki) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri görev yeri dikkate alınarak, KPSSP93 puan türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 2 (iki) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. KPSSP93 puan türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

II - SINAV TARİHİ VE YERİ

- Sözlü sınav 5-7 Nisan 2021 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

- Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığımız internet sitesinde (//www.gib.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

III - SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

Sözlü sınava başvuracak adaylarda son başvuru tarihi itibarıyla aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genelşartları taşımak,

- 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Xy
Xy - 2 ay Önce

4 aydır bir yazımız var cvp verecek hala gelir idaresi başkanlığı personel alsın belki cvp gelir

SIRADAKİ HABER

banner103