Genç Girişimci Ülger, Gençlerin Nasıl Para Kazanacağını Anlattı

Genç girişimci Fuad Ülger, yeni nesille ilgili değerlendirmelerde bulunarak Elazığlı gençlere tavsiyelerde bulundu. Ülger, “Gençler para kazanmak istiyorlarsa tarıma yönelsinler” dedi.

Genç Girişimci Ülger, Gençlerin Nasıl Para Kazanacağını Anlattı

Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Kimim Ben” programında Elazığ’daki gençler konuşuldu.

Gençlerin yaşantılarının ve iş olanaklarının da ele alındığı programın konuğu genç girişimci ve Genç Elazığlılar Derneği Başkanı Fuad Ülger oldu.

Çocukluk yıllarını anlatan Fuad Ülger, hayat hikayesi hakkında bilgiler verdi.

VALİLİK VE BELEDİYE KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ

Elazığ’da gerçekleştirdikleri festivalleri de anlatan Fuad Ülger, 2018 yılındaki Kahve ve Çikolata Festivali’nde yaşadıkları protokol krizinin ayrıntıları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

“HERKES GÜVENLİK GÖREVLİSİ, YADA ŞOFÖR OLMAK İSTİYOR”

Gençlerin iş hayatıyla ilgili düşüncelerine de değinen Fuad Ülger, “Bizim iş arayışımız şu, masa başı işimiz olsun. Ayın 15’inde de maaşımız yatsın, kimse de bize karışmasın. Az çalışarak kaliteli vakit geçirerek, iyi para kazanmak istiyoruz. Böyle bir dünya yok ki. Elazığlı gençler, bir defa şu zihniyetten çıkmalılar. Herkes asgari ücrete güvenlik görevlisi olmak istiyor, herkes bir firmada şoför olmak istiyor. Çünkü en kolay iş o. B sınıfı ehliyet ve güvenlik sertifikası. Bana bir şey sorarlar mı, mesleki bir şey sorarlar mı diye korkuyor çünkü” dedi.

GENÇLER NASIL PARA KAZANIR?

Tarım üretimine değinen genç girişimci Fuad Ülger, “Tüketen toplumlar yok olmaya mahkumdur, üretmek lazım. Üretmeden adım atmamız mümkün değil” diyerek gençlerin tarım sektörüyle para kazanabileceğini söyledi. Fuad Ülger, gençlerin nasıl tarım yapabileceklerini ve neler yapabileceklerini de anlattı.

VİDEO:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

babadan veya aileden birşey olmadan mı arkadaş girişimci mi olmuş?

senak23
senak23 - 2 yıl Önce

Bizim Elazığın gençlerinin yarısı dayılık peşinde diğer yarısıda baba parasıyla işini yürütüyor. Çay ocağı cenneti maşAllah Elazığımız. İşsiz bu gençlik o çay ocaklarında oturmaya parayı nerden buluyor şaşırıyorum. Malatya üretim yaparak büyüyerek Elazığda şubeler açıyorlar. ve kazandıkları parayı bu şehire değilde her akşam Malatyaya götürüyorlar. Bizim gençlerimizin enerjiside kavgalarda oyun masalarında heba edilsin. Avrupa bu genç enerjiye hasret biz ise çöp edelim hepsini...

.
. - 2 yıl Önce

babadan veya aileden birşey olmadan mı arkadaş girişimci mi olmuş?

.
. - 2 yıl Önce

babadan veya aileden birşey olmadan mı arkadaş girişimci mi olmuş?

...
... - 2 yıl Önce

Arkadaşı tanımam.Gençlere Elazığ'da para kazanmanın yolunu tek cümleyle anlatayım ya mütaitt olacaksın ya galerici ya da nargileci

özgür kral
özgür kral - 2 yıl Önce

Sormak lazım bu arkadaş kim babası eski AKP kurucu il başkanı nevzat ulgerin oğlu Selman oğlu döneminde belediyeye alınan 125 jeoloji mühendisten biri ..acaba çalıştığı kuruma ne faydasi olmuş sorulmalı kendisi ne üretimini nerede yapıyor.yazilacak çok şey var yazık elazigima kimlere kalmış...

- 2 yıl Önce

adam güzel konulara değinmiş. gençler biraz kulak versinler.

NEJAT YILMAZ
NEJAT YILMAZ - 2 yıl Önce

GÖRÜŞLERİNİZİ ÇOK BEĞENDİM. TEŞEKKÜRLER

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109