“GENÇLER CESUR TAVIRLARIYLA TARİHE GEÇTİ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı.

“GENÇLER CESUR TAVIRLARIYLA TARİHE GEÇTİ”

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİN VE YARINLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Başkan Yanılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün; güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 99. yıl dönümündeyiz. 19 Mayıs 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yere sahiptir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Zira gençlerimiz ülkemizin ve yarınlarımızın teminatıdır. Bu günde, milli ve manevi değerlerine bağlı, saygı ve hoşgörü içinde olan, donanımlı gençlerle Türkiye’nin geleceği teminat altındadır” diye kaydetti.

“GENÇLER CESUR TAVIRLARIYLA TARİHE GEÇTİ”

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde milletimizin iradesiyle önlediğini hatırlatan Başkan Yanılmaz, bu karanlık dönemde gençlerin cesur tavırlarıyla tarihe geçtiklerini bildirdi. Türk milletinin her türlü darbeyi önleyecek tarihsel bir deneyime sahip olduğuna işaret eden Yanılmaz, “Ülkemiz ve milletimiz sahip olduğu bağımsızlık ruhuyla ilelebet payidar kalacaktır. Bu inançla bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7