Gençlik Merkezi Kırmızı ve Mavi Yeleklileri Hijyen Çalışması Yaptı

Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi Kırmızı ve Mavi Yeleklileri Bahçelievler Karaçalı camiinde cuma namazı öncesi hijyen çalışması yaptı.

Gençlik Merkezi Kırmızı ve Mavi Yeleklileri Hijyen Çalışması Yaptı

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sosyal ve kültürel olarak faaliyetlerini sürdüren Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi Kırmızı ve Mavi Yeleklileri Bahçelievler Karaçalı camiinde cuma namazı öncesi hijyen çalışması yaptı.

“ÜSTÜNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPMIŞTIR”

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Havaların soğuması ve olumsuz koşullar göz önünde bulundurulduğunda özellikle Cuma namazlarında cemaatin yoğun olarak içeride namaz kılmasıyla, camilerde hijyenin önemini daha arttırmaktadır, bu sebeple kar amacı gütmeden, karşılık beklemeksizin nerde bir yardıma muhtaç ve ihtiyaç söz konusu olduğunda Kırmızı ve Mavi yeleklilerimiz üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştır” açıklamalarına yer verildi.

EREN: TEDBİRLERE SIKI SIKIYA BAĞLI KALINDIĞINI GÖSTERMİŞ OLDULAR

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Pandemiden ötürü yaptığımız çalışmalardan sadece biridir hijyen çalışmaları, daha öncesinde siperli maske üretimi vefa sosyal destek ekipleri ve farkındalık oluşturmak adına sağlık timimiz faaliyetlerini sürdürüyordu, cuma namazı dolayısıyla Karaçalı Camiinde tabiri caizse dip bucak silerek hem temizlik hem de dezenfekte çalışmaları yaparak cemaatin hayır duasını almış gönüllere girmiş, Mavi Yeleklerimiz, ayrıca camiye girişte de tek kullanımlık seccade dağıtarak hijyen konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini ve alınan tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalındığını göstermiş oldular. Hepsinden Bir kez daha Allah razı olsun diyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7