Gençlik Merkezinden, Ahıska Türklerine Etkinlik

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençleri, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle başlayan savaşta Herson kentinde mahsur kalan Ahıska Türkleri'nin Türkiye'ye getirilerek, Elazığ’da misafir edilmeleri için Aşağı Demirtaş geçici konaklama merkezi belirlendi.

Gençlik Merkezinden, Ahıska Türklerine Etkinlik

Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençleri, Ukrayna Savaşı'nın kötü anılarını bir nebzede unutturabilmek adına Aşağı Demirtas Geçici Konaklama merkezinde bir etkinlik düzenlendi.

EREN: GÜZEL YERLER EDİNDİĞİNE ŞAHİT OLDUK

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “Elaziğ gençlik merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençlerimiz gerek Elazığ depreminin, gerek pandemi döneminde ve birçok faaliyette yer alıp, Elâzığ halkının takdirini kazanmıştı. Tabi bu gençlerimizin zaman zaman sanatsal ve sosyal etkinliklerle de Elâzığ kamuoyunda güzel yerler edindiğine şahit olduk. Bugün Aşağı Demirtas Geçici Konaklama merkezinde misafir ettiğimiz Soydaşlarımız Ahıska Türkleri'nin savaşın kötü anılarını ve çocukların yüzlerini bir nebzede olsa güldür bilmek için soydaşlarımızın yanlarında bulunarak onlar ile birlikte bir etkinlik düzenlediler. Bu anlamlı etkinlik için Gençlik merkezi liderlerine gençlik gönüllülerine ve gençlik merkezi müdürlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner109

banner117