Gezici Okul, Depremzede Çocuklar İçin Görevde

Elazığ'da depremzedeler için kurulan çadırkentte Tunceli'de şehit düşen öğretmen Necmettin Yılmaz adına yapılan gezici anaokulu çocuklar için görev yapıyor.

Gezici Okul, Depremzede Çocuklar İçin Görevde

Geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle kurulan çadırkentlerde yaşam sürüyor.

Kent merkezinde Kültür Park’taki çadır kentlerde kalan ailelerin yanı sıra çocuklarla da yakından ilgileniliyor.

Tunceli'de teröristler tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz adına yapılan gezici anaokulu da çocuklara hizmet veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen gezici okulda öğretmenler, depremin çocuklardaki izlerini silmek için onlarla oyunlar oynayıp çeşitli faaliyetler yapıyor.

YAŞARUL: ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İLE BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRMEK

Gezici okulda görev yapan öğretmen Dilan Yaşarul, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirdim. Çocuklarımız için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Arama kurtarmadan gönüllü arkadaşlarımız var. Onlarda bizimle beraber çok yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Önemli olan çocuklarımız ile birlikte zaman geçirmek. Onların yaşlarına göre etkinlikler düzenliyoruz. Oyunlar oynayarak mutlu olmalı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu korkuyu ve acıyı tamamen unutturamayacağız. Küçükte olsa bir faydamız olur. Onlara iyi geliriz umarım. Milli Eğitim bakanlığı ve Tunceli Valiliği tarafından başlatılan bir projedir. İnşallah en az hasarla bu süreci atlatırız" dedi.

Deprem nedeniyle çadır kentte yaşayan çocuklardan Mert Korkmaz, gezici okul sayesinde çok eğlendiklerini ve oyunlar oynayıp güzel vakit geçirdiklerini aktardı.

Çeşitli etkinliklere katılan çocuklardan Yusuf Akgün ise, oyunlar oynayıp, boyamalar yaptığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7