Gönüllüler, Deprem Bölgesinde Destek Veriyor

Elazığ'da yaşanan depremin ardından bütün kurumların olduğu gibi gönüllülerde destek veriyor. Eğitim ve Araştırma Platformu NewsPDR'nin gönüllü ekipleri de bölgede depremzedelere destek verdi.

Gönüllüler, Deprem Bölgesinde Destek Veriyor

Türkiye'nin her bölgesinde gönüllüsü bulunan yapılanma, Niğde, Mardin ve Elazığ bölge temsilciliklerinden ve genel merkezin yer aldığı Mersin'den klinik psikolog ve psikolojik danışmanları psikososyal müdahale ekibinde yer almaları için görevlendirdi.

Deprem sonrası bölgeye intikal eden ekip, Valilik ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonu ile Salıbaba, Çatal Çeşme, Olgunlar, Sanayi, Kızılay, Cumhuriyet, Mustafa Paşa, Kırklar, Ramada ve Karşıyaka bölgelerinde görev alan gönüllüler, sahaya çıkarak çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Gönüllüler, depremzedelerin yakınları ve depreme maruz kalan bireylerin kaygılarını gidermek için psikososyal destekler verdi.

KAZAN: ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Depremin hemen ardından psikososyal müdahale ekibi olarak harekete geçtiklerini aktaran Dernek Başkanı Psikolojik Danışman Osman Azad Kazan, "Psikolojik ilk yardım hizmeti için materyallerimizi hazırladık valilik ile görüştük ve bölgeye gittik. Koşullar ne olursa olsun insanların ruhuna dokunmak bizi teşvik ediyor. Kışla camisinde bulunan taziyeye de gittik, Kültür Parkta bulunan çadır kente de. Kendilerini güvende hissetmeleri, hizmetlere ulaşmaları, kaygılarını gidermeleri ve sağlıklı düşünmelerini sağlamak için plan dahilinde psikolojik ilkyardım hizmeti sunduk. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz "dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7