“Gündem”de Harput Müziği Vardı

Harput Müziği ve gelişiminin mimarları Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programında konuşuldu. Programda şehrin gelişimine büyük katkı sağlayacağı düşünülen kürsü başı programlarının düzenlemesi dile getirildi.

“Gündem”de Harput Müziği Vardı

Elazığ’ın dillere destan türküleri, uzun havaları, müzik aletleri Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu gündem programında konuşuldu.

Sanatçı Yalçın Turan’ın sesiyle Harput Müziğinin eşsiz eserlerinin de yer aldığı programda her kesimin ortak talebi, Elazığ’da kürsü başı programlarının geliştirilmesi ve tanıtılması oldu.

Program konuklarından Araştırmacı - Yazar Sedat Çağlıyan, kürsü başı geleneği ile ilgili bilgiler verirken, Sanatçı Yalçın Turan da, Şanlıurfa’nın gelişmesine sıra gecelerinin büyük katkı sağladığını Elazığ’da da kürsü başı programlarının düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Cumartesi günü akşam saat 21.00’da başlayan “Gündem” programı gece saat 01.30’a kadar sürdü.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyr
Zübeyr - 1 yıl Önce

Ne Harput müziği be,o nun bunun karilarina tebelleş olmuş,namus düşmanlarının zirvalari.Bi r iki divan,bir iki ilahi başka birşey yok.Insan dinlerken utanıyor.Ahcik ,afo Kayabaşı genelev karilarina gönderme.Bu mu Harput müziği.

boş konuşma
boş konuşma - 1 yıl Önce

seversin sevmezsin o ayrı konu ama bal gibi de harput müziği var. seveni de çok olan bir müzik. başka şehir türkücüleri istila edip sahiplenmiş o ayrı konu

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109