Gündoğan: İlçede Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

Sivrice halkının endişelerini ve sitemlerini ekranlarınıza getirdik. Şimdi de Belediye Başkanı Turgay Gündoğan’nın bu konuyla ilgili açıklamalarını ekranlarınıza getiriyoruz. Gündoğan, vatandaşların, kentsel dönüşüm ile ilgili şikayetlerinin olmadığını daha çok ne yapacağı ile ilgili endişeler taşıdığını söyledi.

Gündoğan: İlçede Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

Sivrice İlçesi Gölbaşı Mahallesi sakinlerinin sitemlerinin ardından Belediye Başkanı Turgay Gündoğan da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündoğan, vatandaşlara tebligatın yapıldığını ve konutların boşaltılmasının ardından kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

Yapıların yaşlı ve yorgun olduğunu altını çizen Sivrice Belediye Başkanı Gündoğan, ilçenin altından geçen fay hattının aktif olduğunu ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

İlçede bin 200 bağımsız bölümün yıkılacağını kaydeden Başkan Gündoğan, ilçenin başka bir alana taşınmasının söz konusu olmadığını, sadece Gölbaşı Mahallesi’nde bir alanın aynı yerine yapılmayacağını ifade etti.

İlçe halkının tepkilerine değinen Başkan Gündoğan, halkın yıkıma tepkisi olmadığını, ne yapacağı konusunda endişe taşıdığını söyledi.

Sivrice Belediye Başkanı Gündoğan, halkın kesinlikle mağdur edilmeyeceğini, kira ve taşıma bedellerinin karşılanacağının altını çizdi.

Video:

banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 3 ay Önce

Endişeyi boşver biraz piknik alanlarını, sivricedeki parkları temizle.

SIRADAKİ HABER

banner7