Güneş Enerjisi İle Çalışan Ateş Ölçer Üretildi

Elazığ’da ilk defa güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer, özel bir eğitim kurumu tarafından üretildi. Eğitim kurumu ayrıca dezenfektan da üreterek, Elazığlıların hizmetine sundu.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Ateş Ölçer Üretildi

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu ateş ölçerler ve dezenfektanlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.

Elazığ’da hizmet veren özel bir eğitim kurumu da Elazığlıların hizmetine sunulmak üzere güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer üretti.

GÜNDÜZ: ELAZIĞ İÇİN BU HİZMETLERİ SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Marmara Eğitim Kurumları Elektrik Elektronik Bölüm Şefi Samet Gündüz, güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçerin Elazığ’da ilk olduğunu belirterek, “Meslek hocalarımızla birlikte Güneş Enerjili Ateş Ölçeri ürettik. Bu üretimin sonucunda Elazığ’ımıza ve halkımıza bir hizmette bulunmuş olduk. Böylelikle Elazığ’ın ilk üretilen Güneş Enerjili Ateş ölçeri oldu. Bu memlekete bu hizmeti ilk getirdiğimiz için gurur duyuyoruz. 2019’dan bu yana üretimlerimiz devam etmekte. Geçen yıl yaptığımız sokak hayvanları için ısınmalı bir kedi kulübesi projesi yapmıştık. Buna yakın 50’ye yakın proje ürettik. Bu projelerle birlikte Elazığ’ımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca kendi okulumuzun ürettiği dezenfektan da mevcut. Elazığ’da bulunan mevcut okullardan bizden isteyen olursa dezenfektanları ileteceğiz. Elazığ için bu hizmetleri sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Boş iş
Boş iş - 2 yıl Önce

Bir elektrik elektronik mühendisi olarak soyluyorum. 5 yaşındaki çocuklar hobi olarak yapıyor bu tip bir çalışmayı aklımızla alay etmeyin.

Dolu iş
Dolu iş @Boş iş - 2 yıl Önce

Bir elektrik elektronik mühendisi olarak yaptığınız projeleri bizimle de paylaşır mısınız?

Ysyab
Ysyab @Boş iş - 2 yıl Önce

Şuan a kadar siz ne yaptınız proje olarak yada faydalı birşey diyelim ortada yapılan bir emek var ve bu emeğe uzaktan laf atmak hiç etik değil ülke olarak gelisememizin sebepleri siz ve sizin gibiler...

boşşşş
boşşşş - 2 yıl Önce

Bu yapılana üretim veya icat demek Türk bilim adamlarına hakaret olur. Yaklaşık 40 senedir güneş enerjisinden doğru akım üretilebiliyor. Ateş ölçerin içindeki pilleri çıkarıp yerine çinden aldığı 0.5 dolarlık güneş panelini çift taraflı bantla yapıştırmanın mucitilikle açıkalanabilir hiçbir tarafı yok. Ecnebi memleketlerde böyle bir haber ancak mizah dergilerinde oluyor.

Biraz yaratıcı olun lutfen
Biraz yaratıcı olun lutfen - 2 yıl Önce

Bir cihazı al pil veya batarya bölümüne panel bağla al sana güneş enerjili x cihazı. Şaka gibi. Hanı bunu yaptıysan patenti nerede, tse nerede. Kandırmayın insanları yeni birşeymiş gibi lütfen. Daha yarata ci olun.

Exvalibur
Exvalibur - 2 yıl Önce

Emeğinize sağlık olumsuz yorum yapan arkadaşlara söylüyorum önemli olan birşeyler ürete bilmek o paneli yapmak bile 10 numara emeğe sağlık

EB
EB - 2 yıl Önce

Boş iş yazanlar keşke sizde bir şeyler üreterek boş yapsanız. Tebrik ediyorum böyle girişimlerin devamını bekliyoruz.

Zübeyir Çelik
Zübeyir Çelik - 2 yıl Önce

Kardeşim araştırmacılık kişiye özeldir sende icadını açıkla adama niye çamur atıyorsun buna çekememezlik derler

Başarılarınızın devamını dilerim
Başarılarınızın devamını dilerim - 2 yıl Önce

Her başarıyı kıskanan tabi olacaktır. Umarım tebrik edebilmeyi öğrenirsiniz. Elazığ da bir ilk mi? İlk elbette. O zaman bitmiştir. Başarılarınızın devamını dilerim

.
. - 2 yıl Önce

Emeği geçen herkesin eline sağlık. Öğrencilerimiz böyle bir okulda eğitim gördüğü için mutluyuz.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109