Gürgöze, Askı Listeleri İle İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze yaptığı açıklamada, askıya çıkılan seçmen listelerinin askıdan kaldırılma süresinin 12 Mayıs olarak belirlendiği söyleyerek, “Seçmenlerimizin isimlerini bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına giderek kontrol etmeleri, şayet isimleri yok ise il ve ilçe seçim kurullarına ivedilikle müracaat etmeleri gerekmektedir‘’ dedi.

Gürgöze, Askı Listeleri İle İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 3 Mayıs tarihinde askıya çıkan ‘seçmen listeleri’ ile ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Gürgöze açıklamasında, kaydı askı listesinde yer almayan seçmenlerin 12 Mayıs’a kadar il ve ilçe seçim kurullarına müracaat etmelerinin önemine değindi.

“İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARINA İVEDİLİKLE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR”

Gürgöze yaptığı açıklamada, ‘’Bilindiği gibi 3 Mayıs 2018 itibariyle askıya çıkılan seçmen listelerinin askıdan kaldırılma süresi olarak 12 Mayıs belirtildi. Ancak, özellikle çocukların okul tercihleri için adresini değiştirmiş olan velilerin ve ya farklı sebeplerden ötürü adresini değiştirmiş olan seçmenimizin isimlerinin askıda yer almamış olduğu gelen dönüşlerden anlaşılmıştır. Demokrasimizin vazgeçilmezi olan oy kullanma işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için seçmenlerimizin isimlerini bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına giderek kontrol etmeleri, şayet isimleri yok ise il ve ilçe seçim kurullarına ivedilikle müracaat etmeleri gerekmektedir‘’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7