Gürgöze Karşıyaka Mahalle Sakinleriyle Görüştü

Cuma namazını Karşıya mahallesinde kılan Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze sonrasında mahalle sakinleriyle görüştü.

Gürgöze Karşıyaka Mahalle Sakinleriyle Görüştü

Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, bu hafta Cuma namazını Karşıyaka Mahallesi’nde kıldı ve sonrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Esnafların sorunlarını da dinleyen Ramazan Gürgöze, sorunların çözümü noktasında gerekli girişimlerin yapılacağını kaydetti.

Karşıyaka Mahallesi’nde değerlendirmelerde bulunan Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Bugün geçmiş zamandan beri başlattığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz Cuma günlerini her Cuma bir mahallede Cuma namazını kıldıktan sonra vatandaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Bu gün de Karşıyaka mahallemizdeyiz. Ben öncelik ile eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Karnelerini alan gençler başarılar diliyorum. Anne babalara şunu diyorum karneleri ne olursa olsun gençler bizim geleceğimiz. Yine ailelerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımız yürütmüş olduğu camide ya da kuran kurslarına çocuklarımızı göndermelerini özelik ile istirham ediyorum. Çünkü milli birlik ve manevi değerlerini öğrenmeyen gençliğin bize faydalı olması mümkün değil. Yine yarın yapılacak olan üniversiteye geçiş sınavın da sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

İslam Alemi İçin Sıkıntılı Bir Ramazan Ayı

Ramazan ayının yarısını geçirmiş olduğumuzu dile getiren Gürgöze, “Maalesef bu ramazanı da İslam dünyası olarak çok huzurlu geçiremediğimize şahitlik etmekteyiz. Birçok İslam ülkesinde maalesef huzursuzluklar, savaşlar ve iç kargaşalar yaşanıyor. Buna batının desteklemiş olduğu devlet terörleri de eklendi. Özellikle İslam dünyalarının arasında birlik ve beraberliğin çok daha kuvvetli olması gerektiği dönemlerde bile İslam ülkelerinin kendi aralarında bir ülkeye ambargo koymaları bizi incitmektedir. İslam dünyası olarak Katar’a yapılan bu ekonomik ambargoların kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Müslümanların özellikle İslam ülkelerinin bir biriyle çok daha iyi ilişkiler içinde olması gerekiyor” ifadelerini kullanarak mahalle gezileri hakkında bilgiler vermeye devam etti.

“Mahalle Ziyaretleri Bizi Daha Güçlü Kılıyor”

Mahallelerde gezdiklerinde vatandaşın problem ve sıkıntılarını dinlediklerini dile getiren Gürgöze, “Çözüm noktasında varsa bizim yapabileceğimiz, çözümler buluyoruz ya da ilgili mercilere şikayetleri aktarıyoruz. Bu ziyaretler bizi teşkilat olarak diri tutuyor. Bizim halkımızla olan ilişkilerimize çok daha önem katıyor. Vatandaşımızla aramızdaki bağı daha da güçlendiriyor. Vatandaşımızla iç içe olmak bizi daha güçlü ve daha enerjik kılıyor” diyerek bu tarz ziyaretlerin hizmet kalitesini arttırmak için önemli olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7