Gürkan: Üzerimize Düşen Sorumluluğun Bilincindeyiz

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ’ın ihracat rakamlarındaki artışın devam ediyor olmasının sevindirici olduğunu belirterek, ihracat yapılan sektörlerin fazlalaştırılması gerektiğini söyledi.

Gürkan: Üzerimize Düşen Sorumluluğun Bilincindeyiz

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ’ın ihracat rakamlarını değerlendirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye ihracat raporunda, 2021 yılının ilk dört aylık döneminde 129 milyon 402 bin dolar ihracat yapan Elazığ'ın, 2022 yılının ilk dört aylık döneminde ise 138 milyon 213 bin dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdiğini anımsatan Başkan Gürkan, yaşanan bu artışın sevindirici olduğunu vurguladı.

GÜRKAN: BİZ MÜSİAD OLARAK BU KONUDA ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ

Elazığ iş dünyasının 2021 yılında cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırarak 335 milyon 893 bin dolar ihracat yaptığının altını çizen Başkan Gürkan; "İlk dört aylık sürede 129 milyon 402 bin dolar ihracat yapmışız. 2022'nin ilk dört ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.8 daha fazla ihracatımız olmuş. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da ülkemizin bu dönem ihracat rekoru kırdığı görülüyor. İhracatta yüksek bir potansiyele sahip olan Elazığ'ımızın ülke ihracatındaki yükselişine paralel büyümesi sevindirici. Elazığ'ımız 81 il içerisinde 36. sırada yer alıyor. 2022 yılının ilk 4 aylık döneminde ihraç ürünlerimizde ilk sırada madencilik ürünleri ve yapı malzemeleri var. Biz ihracat yapılan sektörlerin sayısının artmasını istiyoruz. Bu nasıl mümkün olabilir? Daha çok üreterek, daha çok çalışarak, daha fazla emek sarf ederek olur. Biz MÜSİAD olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. İnşallah şehrimiz kısa, orta ve uzun vadede belirlediğimiz hedeflere ulaşır ve ihracatta istediğimiz noktaya geliriz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ'a yaptığınız yatırımlar neler?
Elazığ'a yaptığınız yatırımlar neler? - 3 hafta Önce

Hangi yatırımları yapıyorsunuz? Deprem sonrası Elazığın toparlanmasıi işsizliğin azaltılması için hangi çalışmaları yaptınız? Ulusal firmalar Elazığ'a gelip tesis açıyor mu? Lojistik merkezi mi oluyoruz? Kamu yatırımları mı arttı? Elazığ adına ne yapıyorsunuz?

..........
.......... - 3 hafta Önce

Senden bi cacık olmaz, zamanında isgemden çivi üretimi için yer istemeye geldim isgem senin babanın malıymış gibi bir tavır içindeydin bizde yatırımı Antep de yaptık meyvesinide yiyoruz iyikide senin gibi kumbaralarin söz sahibi olduğu yere yapmamışım

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117