Gürsel Erol'dan "Eylem Yaparız" Açıklaması

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ İl Özel İdaresi’ne alınacak 48 kamu personeliyle ilgili açıklama yaptı. Milletvekili Erol, “AK Parti tarafından liste  yapıldığı  doğru çıkarsa, siyasi referanslara göre bu personeller alınırsa,  Elazığ kamuoyu  ile birlikte valilik binası önünde eylem yaparak,  hak  sahiplerinin haklarının siyaset kurumunca nasıl gasp ettiklerini kamuoyu önünde sesimizi duyururuz” dedi.

Gürsel Erol'dan "Eylem Yaparız" Açıklaması

Elazığ İl Özel İdaresi’nin KPSS şartı olmadan 48 kamu personeli alacağı ilanı şehir genelinde büyük ses getirdi.

İlk kez elazigsonhaber.com İnternet Haber Sitesi ve Kanal Fırat’ın duyurduğu kamu personeli alım ilanı haberinin ardından binlerce Elazığlı da iş umudu oluştu.

Başvuruların başladığı ilanla ilgili CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da bugün açıklama yaptı.

EROL: VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE EYLEM YAPARIZ!

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol açıklamasında, “Elazığ İl Özel İdaresinin çeşitli meslek guruplarından alacağı 48 personel ile ilgili Elazığlı siyasetçiler ve siyaset kurumlarını uyarıyorum. Siyasetçiler ve siyaset kurumları, evine ekmek götürmek, çocuklarının rızkını kazanmak ile ilgili personel alımlarında asla taraf olmamalıdır. Tam tersine adil davranmalı. Eğer, personel alımında kamuoyunda konuşulan AK Parti tarafından liste yapıldığı doğru çıkarsa, siyasi referanslara göre bu personeller alınırsa, Elazığ kamuoyu ile birlikte valilik binası önünde eylem yaparak, hak sahiplerinin haklarının siyaset kurumunca nasıl gasp ettiklerini kamuoyu önünde sesimizi duyururuz. Bizim önerimiz anılacak personelin meslek gurupları arasında tüm müracaat edenlerde noter huzurunda kura çekilerek isimlerinin tespit edilmesidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 15:08
banner97
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7