Hacıbekiroğlu, Gündemi Değerlendirdi

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, İl Yönetim Kurulu Toplantısında Bütçe Görüşmeleri başta olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hacıbekiroğlu, Gündemi Değerlendirdi

Saadet Partisi İl yönetim kurulu toplantısı İbrahim Hacıbekiroğlu Başkanlığında yapıldı.

HACIBEKİROĞULLARI: ÜNİVERSİTELER SİYASİ AYRILIKLAR YÜZÜNDEN LAV EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan il Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu,2020 yılı bütçe görüşmelerine değinerek, “Eğitimi baktığımız zaman 72 Ülke çerisinde 52’inciyiz. 8. Sınıf öğrencilerinin %16’sı dört işi yapmaktan mahrum bu da sizin eğitime bakışınız. Şehir üniversitesi bir başka faciaya aslında birkaç sene önce belki de temellerini birlikte attığımız Üniversiteleşme çalışmalarına baktığımızda bir üniversiteyi sadece ve sadece siyasi ayrılıklar yüzünden parçalamaya, kapatmaya lav etmeye çalışıyorsunuz” dedi.

HACIBEKİROĞULLARI: RAKAMLARLA OYNUYORLAR

Ülke ekonomisine de değinene Hacıbekiroğlu, “Kişi başına düşen milli gelirlere bakıyoruz. Hedeflediğiniz 9 bin 640 doları 2019’da tutturamamışsınız ve bu sene diyorsunuz ki, biz bunu arttıracağız. 10 bin dolara çıkaracağız dediniz inanalım mı? Şahsen ben inanmıyorum. Ne için 2019’da %0,-5 bakın rakamlarla oynuyorlar” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103