Hafız Abdullah Nazırlı Hocamızı Kaybettik

Elazığ’ın önemli kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı hocamız tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hafız Abdullah Nazırlı Hocamızı Kaybettik

Elazığ’ın kanaat önderlerinden hayatını ilime adayan Hafız Abdullah Nazırlı akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Bir süredir Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören 107 yaşındaki 6 çocuk babası Hafız Abdullah Nazırlı tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imamlık, vaizlik ve Kur’an öğreticiliği görevlerinde de bulunan Hafız Abdullah Nazırlı, çok sayıda öğrenci yetiştirmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SIK SIK HAFIZ ABDULLAH NAZIRLI'YI ZİYARET EDERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Elazığ’ı her ziyaretinde Hafız Abdullah Nazırlı’yı ziyaret ederek sohbet edip duasını alırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan son Elazığ ziyareti olan 25 Ocak tarihinde de Hafız Abdullah Nazırlı’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Merhum Hafız Abdullah Nazırlı hoca için Cumartesi günü saat 14.00’da İzzetpaşa Camisi’nde cenaze namazı kılınacağı ardından da Harput’taki aile mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Kanal Fırat Medya grubu olarak merhum Hafız Abdullah Nazırlı hocaya Allah’tan rahmet başta ailesi olmak üzere, yakınlarına sevenlerine ve tüm şehrimize başsağlığı ve sabır dileriz…

HAFIZ ABDULLAH NAZIRLI KİMDİR?

Hafız Abdullah Nazırlı 1920 yılında Elazığ’ın Hoş köyünde dünyaya geldi. Babası Diyarbakır’ın Hani ilçesinde İmam-zadeler ’den Sufi Abdulfettah Efendinin oğlu Hacı Ali Efendi, annesi Elazığ’ın Hoş köyünden Çuvalcı-zadeler ‘den İbrahim Efendi’nin kızı Hatice Hanım'dır.

Babası tarafından soy kütüğü Battal Gazi’ye dayanmasından Osmanlı padişahları tarafından dedelerine çeşitli zamanlarda taltif ve himaye edilmelerini emreden beratlar verilmiştir. Bunlardan sadece on tanesi Hafız Abdullah tarafından koruma altına alınabilmiştir.

Hafız Abdullah Nazırlı'nın çocukluğu ve gençliği Hani ilçesinde geçer. Burada babası Ali Efendi’den Kur’an-ı Kerim öğrenir ve hafızlığa başlar. 12 yaşında iken hafızlığını tamamlar ve babası tarafından Elazığ’a getirilir.

Hafız Abdullah Nazırlı bütün ömrünü Kur’an eğitim ve öğretimine adamıştır.  30 yıl resmi ve 30 yıl fahri olarak Diyanet'e hizmet etmiş, 1000 civarında hafız yetiştirmiş ve 5000 civarında insana Kur’ an-ı Kerim’ i öğretmiştir.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN GÜL
RAMAZAN GÜL - 2 hafta Önce

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin mekanı cennet olsun elazığ güzel ve çok değerli bir alımı kaybetmiştir

Sero
Sero - 2 hafta Önce

Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun ins

Alp
Alp - 2 hafta Önce

Allah rahmet Eylesin

aeuei
aeuei - 2 hafta Önce

ALLAH rahmet eylesin.
107 yaşındaydı yazmışsınız.Alt tarafta da 1920 yılında doğmuş diyorsunuz. Hangisi doğru?

Gulemanlı
Gulemanlı - 2 hafta Önce

Allah gani gani rahmet etsin

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun inşaAllah.

SIRADAKİ HABER

banner7