“Hafızanın Kitabı, Kitabın Hafızası” Paneli Gerçekleştirildi

İl Müftülüğü Ve Evrensel Hafızlar Derneği tarafından düzenlenen “hafızanın kitabı, kitabın hafızası” konulu panel gerçekleştirildi

“Hafızanın Kitabı, Kitabın Hafızası” Paneli Gerçekleştirildi

İl Müftülüğü ve Evrensel Hafızlar Derneği tarafından “hafızanın kitabı, kitabın hafızası” konulu panel düzenlendi.

SARIKAYA: 15 GÜN KALA STANT AÇACAĞIZ

Müftülük Konferans salonunda düzenlenen panelin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Bu sene yurtiçinde kurban bağışı 890 TL’dir, yurtdışı 725 TL’dir. Dolayısıyla online sistemden olsun, ister müftülüğümüzün birinci katındaki Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi görevlilerimiz tarafından olsun, isterse 15 gün kala yine Demokrasi Meydanı’nda çadır açacağız bir stant açacağız. Orada da vatandaşlarımız bağışlarını yapacaklar” ifadelerini kullandı.

ÜÇER: ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Zülfü Üçer, “Coğrafyamızın vazgeçilmez birleştirici gücü, sadrımızdaki iman, minarelerimizde yankılanan ezan ve göklerde süzülen bayrağımızdır. Din kisvesi altına saklanarak dini kendi emelleri uğruna kullanan FETÖ gibi oluşumlara karşı gençlerimizin, özellikle de hafız ve hafız adayı kardeşlerimizin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya “EHAD” ailesi olarak devam edeceğiz. Bizler EHAD olarak kuruluşundan bu yana birçok hayırlı hizmete vesile olduk elhamdülillah. Gerçekleştirdiğimiz programlarla mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’i merkezine alan derneğimiz ilimizde Cumhuriyet tarihinden itibaren ilk kez aşere takrip icazet merasimi, Kur’an –ı Kerimi sahil okuma dersleri, hatim ve teravih namazı kıldıran değerli hocalarımızı ödüllendirme programları, sadağı Kur’an yarışmaları, Kur’an kurslarına yapılan ziyaretler ve öğrencilere yine il müftülüğümüz ile birlikte hafızlık yapan Kur’an kursu öğrencilerimiz için gerçekleştirdiğimiz motivasyon seminerleri gibi çalışmalarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Panel İstanbul Medeniye Üniversitesi Öğretim Üyesi İbrahim Halil Üçer ve Emekli Din Görevlisi Kurra Hafız Kasım Yağcıoğlu’nun sunumlarıyla devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7