Hafta Sonu Elazığ’da Uygulanacak Kısıtlamayla İlgili Yeni Karar Alındı

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Elazığ’da uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili yeni kararlar alındı.

Hafta Sonu Elazığ’da Uygulanacak Kısıtlamayla İlgili Yeni Karar Alındı

Koronavirüs ile mücadele tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da devam ediyor.

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Elazığ Valisi Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda pandemi ile mücadeleyi görüşmek üzere 09.04.2021 Cuma günü saat 17.00'da olağanüstü olarak toplandı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Elazığ’da hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili yeni kararlar alındı.

“DÜZENLEMELER YAPILDI”

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Hafta içi ve hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları göz önünde bulundurularak çeşitli genelgelerimizle işyeri/işletmelerin çalışma saatleri ve çalışma usullerinde düzenlemeler yapılmıştır”

“PAKET SERVİS DEVAM EDECEK”

“Bu çerçevede ilgi (a) Genelgemizde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre içerisinde 21.00-24.00 saatleri arasında yeme içme yerlerinin (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) paket servis şeklinde hizmet verebilecekleri, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Cumartesi ve/veya Pazar günlerinde ise yeme içme yerlerinin 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecekleri belirtilmiştir. İçişleri Bakanlığı’nın 09.04.2021 tarih 6354 sayılı Genelgesi doğrultusunda:

Vatandaşlarımızın yemek ve gıda ihtiyaçlarının online sipariş yoluyla karşılanabilmesi ve uygulamada birliğin sağlanması amacıyla tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 10­11 Nisan 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde; lokanta/kafe/restoran gibi yeme­içme yerlerinin hafta içi olduğu gibi 10.00­24.00 saatleri arasında paket servis şeklinde hizmet verebilmelerine,

Alınan kararlara uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, Oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 00:14
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Riyaset
Riyaset - 1 ay Önce

Bu nasıl tedbirdir.Hic mi düşünülmüyor,ister yerli ister yabancı turist geçerken iftar vakti şehrimizde iftarını açacak olsa ,adamların gideceği yer yok.Bir pakettir gidiyor,şehrin yüzde 90 ı fakir fukara ,askıda ekmek kovalıyor,adamlar fantezi peşinde.

ömer
ömer @Riyaset - 1 ay Önce

Sana güzel cevap yazacaktım, aa'nın dediği gibi bu site müsaade etmiyor, hemen siliniyor. Fakir fukara edebiyatı nasıl oluyor, %90 ekmek bekliyor askıda?

Omor
Omor - 1 ay Önce

Sen özel ekmek yaptırıyorsun anlaşılan.21000 ev yıkıldı,buralarda 100 bini bulan insan yaşıyordu,bu insanlar kirada, köyde,akrabasinda ve devletin verdiği 11000 kira olmasa tukenmisti.,sana batan ne? Fakir fukaranın evi yıkıldı,senin böyle bir problemin olmadığı belli.Soguk kış günü Cadirda,Konteynerde kalanlardan ne haberin olacak, bütün kayıt dışı çalışan garson, işçi insanlarımız aç sefil haberin varmı?Sözün varsa adam gibi söyle,illada edepsizlik mi yapman lazım,zurna.Yoksa biz dikalasini yaparız,akıllı ol.

aa
aa - 1 ay Önce

Yorum yazmaya bile müsaade edilmiyor bu haber sitesinde.

SIRADAKİ HABER

banner103