Hak Sahipliği Başvurusu İçin Saatlerce Sırada Bekliyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokuluna depremde hasar gören yapılar için hak sahipliği başvurusuna gelen depremzedeler yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek yetkililere seslendi. Başvuru merkezlerinde yoğunluk olduğunu ifade eden vatandaşlar, ekiplerin sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Hak Sahipliği Başvurusu İçin Saatlerce Sırada Bekliyorlar

Sabahın erken saatlerinde depremde hasar gören yapıları için düştüler yollara.

“Kimi sabah 9’dan beri buradayız hala içeri giremedik” dedi. Kimileri ise “zaten mağduruz” diyerek bu işe bir an önce çözüm bulunmasını talep etti.

Hak sahipliği başvurusu için okulların yolunu tutan depremzedeler yaşadıkları sıkıntılarını dile getirerek ekip sayılarının artırılması gerektiğini söylediler.  

VİDEO

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 12 ay Önce

Sn.Valimiz,Bütün kamu kurumlarında binlerce memur dan birçoğu iş azlığından boş oturuyolar.Her kurumdan bu kayıt işine uygun ikişer, üçer kişi görevlendirme ile bu feryat ve sızlanma bir gün içinde sonlandırılabilir Zaten deprem ve salgindan bitap düşen insanlarimizin ,birde bu belge için 3 bir mağduriyet yasamalarinin önlenmesi için gereğini yapacağınızı bekliyor, başarılar diliyoruz.

sabri
sabri - 12 ay Önce

Devlet daireleri boş adam dolu..

Elazığlı
Elazığlı - 12 ay Önce

Lütfen sesimiz olun bizlerin bu haklı taleplerin yetkililere ulaşmasında yardımcı olun. Çağımız İnternet çağıyken herşey internetten oluyorken niçin bu kadar vatandaş bu pandemi sürecinde okullara birikiyor. Başvurular İnternet üzerinden alınsaydı çok daha iyi olmaz mıydı. Saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner103