Hak Sahipliği İtiraz Sonuçları Açıklandı

Elazığ depreminin ardından yapılan hak sahipliği sonrasında itiraz başvuruları alınmış ve süreç sona ermişti. Hak sahipliğine itiraz eden vatandaşların sonuçları AFAD tarafından açıklandı.

Hak Sahipliği İtiraz Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından konutlar için hak sahipliği süreci başlamıştı. Açıklanan hak sahipliği sonuçlarının ardından hak sahibi olamayan vatandaşlar için itiraz başvuruları alınmaya başlanmıştı.

Hasar tespit işlemleri sonucunda ağır hasar raporu verilen 21 bin 601 afetzededen 20 bin 498’i talep ve taahhütname verdi. 13 bin 330’u hak sahibi olurken 5 bin 9’una ise ret verildi.

21 Eylül 2020 tarihinde alınmaya başlanan itiraz başvuruları 15 gün sürmüş ve başvuruların tamamlanmasının ardından süreç sona ermişti.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

AFAD’a hak sahipliği için itiraz eden vatandaşların itiraz sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu olmuştu. Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programında hak sahipliği itiraz sonuçlarının pazartesi günü açıklanacağı ifade edilmişti. Komisyon çalışmalarını ayrıntılı sürdüren AFAD çalışmalarını tamamladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hak sahipliği itiraz sonuçları açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baskn
Baskn - 6 ay Önce

Bende ksn yazıyor nedir acaba

Garip
Garip - 6 ay Önce

Evler tercih veya kura için ne zaman sisteme verilecek

Garip
Garip - 6 ay Önce

İş yerleri için borçlanma fiyatlarını bilen var mı

Elazigli
Elazigli - 6 ay Önce

Bu feyk haber gibi gözüküyor çünkü elazığ afad sitesinde herhangi bir açıklama yok.

Fikri
Fikri - 6 ay Önce

Hak sahiplerin itirazı açıklandı malesef sorgluyorum yine eski gibi bulunmamaktadır yazısı çıkıyor demekki Afad vatandaş için kafa yprmuyorlar hakkımızı helal etmiyorız

Filiz ufat
Filiz ufat - 6 ay Önce

Yazik ya deprem bizi vurdu. Ama devlet daha beter. İki ev var diye red cevabi. Bi araştır. Acaba kim evli evladına sen çik ben oturacam diyebilir. Yok efendim evli çoçuğun oturduğu hasarli olursa hak sahibisin. Sen otuyosan hasarlida hak sahibi değilsin. Sonuçta ikiside aynı tapu.. desenki hiç hak sahibi değilsın. Tamamda böyle olunca çok saçma.. yazık bizlere..

Ergün BULUT
Ergün BULUT - 6 ay Önce

HAK SAHİPLİĞİ TAMAMDI. TC NO YANLIŞ YAZILMIŞTI. İYİRAZA GİTTİM. DİLEKÇE YAZDIRDILAR. AMA YİNE DÜZELTİLMEMİŞ. AD SOYAD TAMAM AMA TC NO YANLIŞ AYNISI GİBİ DURUYOR.. BUNA YİNE NASIL BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ?????

Omer
Omer - 6 ay Önce

Yazıklar olsun hiç birşey demiyorum evim yıkıldı afad hiç bir yardım almadım istemedim neymiş annen üzerine ev var diye red ediyorlar peki ben bekarım bugün yarın evlendigim zaman nolacak bu magduriyetimi kim karsilicak bu zamanda ev alınmıyor fiyatlar uçuk o kadar mağdur insanlar varki yazık


SIRADAKİ HABER

banner103