Hak Sahipliği İtiraz Sürecinde Sona Yaklaşılıyor

Hak sahipliği sonuçlarının açıklanmasının ardından başlatılan itiraz sürecinde de sona yaklaşılıyor.

Hak Sahipliği İtiraz Sürecinde Sona Yaklaşılıyor

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci 13 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı.

Hak sahipliği başvurularının ardından incelemeler tamamlandı ve Elazığ’da ağır hasar raporu verilen 21 bin 601 afetzededen 20 bin 498’i talep ve taahhütname verdi. 13 bin 330’u hak sahibi olurken 5 bin 9’una ise ret verildi.  Orta Hasarlı olan 10 bin 79 afetzededen 4 bin 281’i talep ve taahhütname verdi. 2 bin 878’i hak sahibi olurken, bin 341’i ret edildi.

2 bin 471 ağır hasarlı ahır için 2 bin 47 talep ve taahhütname verildi. Bin 84 başvuru sahibi hak sahibi olurken 608 kişinin hak sahipliği ret edildi.

YOĞUNLUK YERİNİ, SAKİNLİĞE BIRAKTIK

Başvuruları ret edilenler için 21 Ekim tarihinden itibaren başlatılan 15 günlük itiraz süreci devam ediyor. 5 Ekim tarihine kadar devam edecek olan itiraz sürecinde başlardan görülen yoğunluk yerini sakinliğe bıraktı.

İtiraz başvurularının alındığı İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gelen vatandaşlar, istenen evraklarla itirazlarını iletti.

VİDEO

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 8 ay Önce

Adam ın evi Orta hasarlı,dilekçe vermiş, AFAD tan daire bekliyor.Simdi bu arkadaş a anlatılması lazım.Kardes senin hak sahipliğin sadece orta hasarli dairen için, güçlendirme kredisi alman için bir de hakkını aramak istersen mahkeme de dava açabilmek içindir.Bu kadar.Demek ki hala gazı goz anlayanlar var.Bir de HES kodunun hayata geçmesiyle oluşacak tartışmalara karşı şimdiden hazırlıklı olmalıyız.Dert bir değil,elvan elvan.Allah yardımcımız olsun.

SIRADAKİ HABER

banner103