Hak Sahipliği Konusunda Yeni Bir Açıklama Yapıldı

AFAD İl Müdürlüğü tarafından hak sahipliği başvurusuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada daha önceden açıklanan başvuru merkezlerinden ikisinin değiştiği duyuruldu.

Hak Sahipliği Konusunda Yeni Bir Açıklama Yapıldı

AFAD İl Müdürlüğü tarafından hak sahipliği başvurusuyla ilgili yapılan yeni açıklama şöyle…

 

24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlarımızın hak sahipliği için 15 / 06 /2020 – 13 / 08 /2020 (iki ay) tarihleri arasında ilanda belirtilen adreslerde müracaat etmeleri gerektiği daha önce ilan edilmiştir.

 

Ancak; Aksaray, Gümüşkavak, Karşıyaka, Kızılay Mahalleleri için belirlenen “Karşıyaka Lisesi” etrafındaki inşaat çalışması nedeniyle kullanıma elverişsiz hale gelmesi nedeniyle, Kızılay Mah. Kazım Karabekir Caddesi no:50 adresindeki “Ziya Gökalp Ortaokulu” ile,

aşağıdaki tabloda 6,7 ve 8. sırada belirtilenler için belirlenen eski Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yapılan tadilat nedeniyle kullanıma elverişsiz hale gelmesi nedeniyle karşısındaki Rızaiye Mahallesi İzzet Paşa cd. No: 44 deki “Elazığ Anadolu” lisesi ile değiştirilmiştir.

 

Hak sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız TC kimlik numaralı kimlik belgesi ile aşağıdaki adreslere şahsen, yasal vekili veya vasisi vasıtasıyla müracaat edeceklerdir.

 

Ebeveyninden intikal eden ve verasetli tapu sahiplerinin kendi mahalleleri dışındaki aşağıda belirtilen ayrı bir noktada (Elazığ Anadolu Lisesinde) veraset ilamı ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Öte yandan Elazığ dışındaki vatandaşlarımız kanuni vekilleri veya vasileri vasıtasıyla 15.06.2020 tarihinden itibaren Elazığ’a gelmeden işlemlerini yapabilecektir.

 

Vekâletnamede bulunması gereken metin; “24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem afeti nedeni ile hasar gören konut/işyeri/ahırım ile ilgili 7269 ve 4133 sayılı kanunlar ve ilgili maddeleri gereği Talep taahhütname vermeye hak sahipliği başvuru yapmaya, borçlandırma yapmaya, yer seçimi, kura çekmeye ve teslim almaya vekil tayin ettim.” şeklinde olmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talip kılıç
Talip kılıç - 12 ay Önce

Oyalama taktiģi devam ediyor kira sözü verilmişti afata sorisin ben bilmem ankara bilir

CELAL ÇOLAK
CELAL ÇOLAK - 12 ay Önce

Memleketin sahibi yok aylardır şehir merkezindeki depremden agır hasar gören evler kapı penceresi sökülmüş halde duruyor tam işahat sezonu niye bu binaları yıkıp temize çıkarmiyorlar elazıda 3 tane bilinen cadde var biride istasyon caddesi cade aynen köye dönmüş depremden hasar gören evler öyle dururuyor neden o evleri yıkmiyorlar ne bekliyor oralar öyle güzel bir pıroje cizip güzel evler yapmiyorlar oysa o cade şehrin girişi ve çıkışı neyi bekliyorlar bu ne belirsizlik yazık.

..
.. - 12 ay Önce

abdullahpaşada harabe metruk binalarda hergün suriyeliler bina demirlerini kırıyor aşağıya betonlar dökülüyor sürekli yaz geldi insanlar girip çıkıyor çok tehlilekli artık yorulduk sahipsizlikten

Mustafa Arın
Mustafa Arın - 12 ay Önce

Aylardır depremde zarar görenlere dağıttık dediğiniz paraları kimlere verdiniz açıklayın.Kimse almamış.Az hasarlı binaların 1.250 TL yi bile bir kişi almamış,sorulduğunda belli değil verilmeyebilir deniyormuş..Depremden sonra Korona geldi insanlar perişan durumda lanet olsun size...

Murat akyar
Murat akyar - 12 ay Önce

Kira yardımı beşbin tl idi ikibin beşyüz tl verdiler aradi ariyon görevli kişi ödenecek ikinci etapta konteynerler düzenlemesi bittikten sonra hala yardim verilecek beklemedyiz

SIRADAKİ HABER

banner103