Hak Sahipliği Müracaatının İlk Gününde Neler Yaşandı?

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci 17 noktada başladı.13 Ağustos’ta sona erecek başvuruların ilk gününde yoğunluk yaşandı.

Hak Sahipliği Müracaatının İlk Gününde Neler Yaşandı?

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik deprem sonrasında hasar tespit sürecinin tamamlanmasıyla birlikte hak sahipliğe sürecinde başvurular başladı.

Bu kapsamda Hasar tespit raporlarında konut, iş yeri ve köylerde de ahırlarının hasar durumları yıkık, ağır ve orta hasarlı olan depremzedeler için hak sahipliği başvuruları 13 Ağustos tarihinde sona erecek.

17 NOKTADA MÜRACAATLAR BAŞLADI

Kentte belirlenen okullar, geçici barınma merkezleri ile eski devlet hastanesinden oluşan 14 nokta ile Sivrice, Maden ve Baskil ilçeleri hükümet konaklarında oluşturulan toplam 17 müracaat ofisinde başvurular alınacak.

VATANDAŞLAR YOĞUNLUK OLDUĞUNU İFADE ETTİ

Başvuru için belirlenen müracaat noktalarının yolunu tutan Elazığlı vatandaşlar, yoğunluğun çok, sistemin ise ağır çalıştığını söylediler.

MUHTAR KÖSE, VATANDAŞLARI UYARDI

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse’de, vatandaşların kimlik numaralarının son hanelerine göre belirlenen tarihlerde iki adet kimlik fotokopisi ile müracaat etmeleri gerektiğini belirterek, vatandaşları uyardı.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 12 ay Önce

Vaka sayısının tekrardan artış gösterdiği şu günlerde İnternet üzerinden başvuru olsaydı daha iyi olmazmıydı. Lütfen bunu dile getirin. Saygılarımla

imparator
imparator - 11 ay Önce

bu insanlara bu eziyet neden kardeşim. adam kilometrelerce uzaktan geliyor. yazık bu insanlara internet üzerinden de yapılabilir.

deprem mağduru
deprem mağduru - 11 ay Önce

sayın devlet büyüklerim. Bizler zaten deprem mağduruyuz. Tamam bu Allahtan gelen bir şey fakat bundan sonra bari bizlere yardımcı olunsun. Şu hastalık ortamında bir ilden ta elazığa bir imza için gideceğiz. Şu vakaların tekrardan artışa geçtiği zamanlarda. Neden bu başvuru internet üzerinden yapılmıyor. Lütfen bizleri mağdur etmeyin Allah rızası için yardım edin.

SIRADAKİ HABER

banner103