Halil Saraç, “Esnafımızın, Zekata İhtiyacı Yok Devletimizin Desteğine İhtiyacı Var”

Elazığ Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç, 17 gün tam kısıtlamanın tüm esnafları mağdur ettiği gibi şoför esnafını da mağdur ettiğini ifade ederek acilen tüm esnaflara devletimiz tarafından destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Halil Saraç, “Esnafımızın, Zekata İhtiyacı Yok Devletimizin Desteğine İhtiyacı Var”

Başkan Saraç, “Bir yıldan fazladır servisçi esnaflarımız iş yapamıyor. Esnafımızın geliri yok ama giderleri aynı şekilde devam ediyor. Devletimiz geliri olmayan esnafımızdan BAĞKUR primlerini alıyor, esnafımızın aracının vergisini alıyor. Devletimiz acil olarak servisçi esnafımıza destek vermesi lazım” dedi.

SARAÇ: ESNAFIMIZIN SESİ DUYULMUYOR

Toplu ulaşımda çalışan esnaflarımız bir gün çalışıp bir gün çalışmıyorları ifade eden Saraç; “Esnaflarımız her gün çalışsa ne olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlarımız evinde kim toplu taşımayı kullanıyor ki, taksici esnafımızda, durağına geliyor saatlerce bekliyor bir iş yapsa mutlu oluyor. Esnaflarımızın bakmak zorunda olduğu aileleri var, onların giderleri var. Esnafımız mağdur ediliyor bu olaya temsilcileri de sessiz kalıyor. Birlik olup esnafımızın sesini duyuramıyorlar”.

SARAÇ: ESNAFIMIZIN FİLTRE VE ZEKATA İHTİYACI YOK

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Adayı Halil Saraç, “Oda Başkanı bir televizyon kanalında iş adamlarına seslenerek fitre ve zekatlarını esnaflara versin söylüyor. Bu kadar talihsiz bir açıklama olamaz. Esnafımız şimdiye kadar hiç bu kadar rencide edilmemişti. Şoför esnafımız, şimdiye kadar zekatını ve fitresini mağdur vatandaşlarımıza vermiştir. Esnafımız hiçbir zaman fitre ve zekata ihtiyaç duymamıştır. Esnafımızın sorunlarına şimdiye kadar çözüm bulamamış zihniyet çözümü zekat ve fitrede mi buldu. Yazık, onurlu ve gururlu esnafımız için kullanılan bu cümleleri kınıyorum. Şunu Cümle alemin bilmesini isterim ki şoför esnafımızın filtre ve zekata ihtiyacı yoktur, esnafımızın isteği çalışmak ve helal rızkını kendi kazanmaktır”.

SARAÇ: KREDİYE ESNAFIN ŞARTLARI TUTMUYOR

Saraç, “Esnaflarımız için açıklanan 30.000-75.000 pandemi kredisinin şartları nedeniyle şoför esnaflarımız kullanamıyor. Esnaf için çıkarılan krediyi esnafımız nasıl kullanamaz. Esnafımız kullanamayacaksa bu krediyi niye dillendiriliyor. Acil olarak STK’lar birlik olup bu konuda açıklama yapması lazım. Esnafımız mağdur, daha çok mağdur olmasın”

SARAÇ: ŞOFÖR ESNAFININ AŞILANMASINA ÖNCELİK VERİLMELİ

Halil Saraç, “Birçok açıklamamızda şoför esnafının pandemi sürecinde en riskli gruplardan biri olduğunu söyledik. Ne kadar önlemde alsa birçok meslektaşımız virüse yakalandı ve ölüm kalım mücadelesi verdiler. Şoför esnaflarımız sürekli vatandaşlarla iç içe olmak zorunda, O yüzden her ne kadar geç kalınsa da bir an önce şoför esnaflarımızın aşılanması gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

Öyle bir başlık atmissiniz ki beyfendinin sanki devletten alacağı var... devlet imkanlar dahilinde herkese destek olmaya çalışıyor... siz dernek yöneticileri leş kargası gibi böyle günlerde ortaya çıkarsınız. Devletten alacağın yok... kimsenin sana zekat verdigide yok...

ali2323
ali2323 @Ali - 2 ay Önce

hem de ne leş kargası....

El-aziz
El-aziz - 2 ay Önce

Boş konuşup dileneceğine öncelik yap harhangi bir esnafa yardım et. Devlete o aklınla akıl vermeye çalışma devlet ne yapacağını sen ve senin gibilerden öğrenecek değil. Kurmuzsuz bir dernek ben ne gevezelik yapıpta reklamımı yapayım mın derdindesin. Yoksa eminim o esnaf senin umrunda değil. Ha ben olsam esnafa bitimi vermem.

Kesrikli Osman Gakgo
Kesrikli Osman Gakgo @El-aziz - 2 ay Önce

Adamın yardım yapmadığını nereden biliyorsun? Neden bu Ramazan günü niyet okuması yapıyorsun. Adamın samimi olup olmadığı sana mı kalmış. Ayrıyeten tabiki fikri olan açıkça çıkıp fikrini söyleyecek, halkın sesi olacak. Devlet halkı dinlemeyecekse problemlere nasıl yerinde çözüm üretecek. Anca burada sahte isimlere sığınıp yorum yapisiz

Esnaf
Esnaf - 2 ay Önce

Boş konuşmuş

Gakgo
Gakgo @Esnaf - 2 ay Önce

Bir dahakine haber et konuşmadan senin onayını alsın

esnaf aynı tas aynı hamam
esnaf aynı tas aynı hamam - 2 ay Önce

ELAZIĞ esnafı kadar halka kazık atan Türkiye'de üç beş il varsa biride Elazığ esnafıdır..VAllahide billahi de liraya aldıklarını en az liraya satıyorlar.. Allah sormaz mı bunu? Bu helal mi? Yazık gerçekten yazık...millette artık esnaftan bıkmış ..dürüst esnaflar var onlar azınlıkta çoğu kazık peşinde.

23
23 - 2 ay Önce

yap o zamann

ahmett
ahmett - 2 ay Önce

önce kazıklamamayı öğrenin. Elazığ esnafı kadar kazıkçısı yok. Aman ha dikkat! Çevre şehirlerden fiyat almadan alışveriş yapmayın. Geçen ay Ankara Elazığ otobüs fiyatları 120 tl. Diyarbakır firmalarından 80 tl'ye aldım.

GMG23
GMG23 - 2 ay Önce

:) :) :)

sdaş
sdaş - 2 ay Önce

Minibüsçülerden ve pazarcılardan belli değil mi ne kadar esnaf oldukları?!!! Polis otosuna binmiş hissi veren aç gözlü esnaf profili!!!


SIRADAKİ HABER

banner103