Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretimi, Bilim Sanat Merkezinde Yüz Koruyucu Siper Üretimi Başladı

Covid-19 olarak bilinen Yeni Tip Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız için müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından maske üretimine başlandı.

Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretimi, Bilim Sanat Merkezinde Yüz Koruyucu Siper Üretimi Başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK;

“Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs tehdidi ile canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımızın ihtiyaç duyduğu maske ihtiyacını Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz aracılığı ile karşılamaya çalışıyoruz.

Maske üretiminde görev alan tüm usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimiz gönüllü olarak büyük bir özveriyle bu işe el attılar.

Ürettiğimiz maskeleri ücretsiz olarak ilimizde bulunan hastanelerimize ve bu hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarımıza gönderiyoruz. Bu zor süreci hep birlikte el birliğiyle atlatacağımıza olan inancım tamdır.

Ben başta Halk Eğitim Merkezi müdürümüz Kazım Atıcı olmak üzere, gönüllü olarak bu işte yer alan tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Bilim Sanat Merkezimizden Sağlık çalışanları İçin Yüz Koruyucu Siper

Covid-19 olarak bilinen Yeni Tip Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız için müdürlüğümüze bağlı Elazığ Bilim Sanat Merkezi tarafından 3-D yazıcı desteği ile yüz koruyucu siper üretimine başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı sonucunda Türkiye genelinde tüm Bilim Sanat Merkezlerinde sağlık çalışanlarımız için yüz koruyucu siper yapılması talimatının ardından, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Elazığ Bilim Sanat Merkezi yöneticileri ile görüşerek çalışmalara başlanmasını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK;

“Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un talimatı ile yaşadığımız zor süreçte büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız için Yüz Koruyucu Siper imalatına Bilim Sanat Merkezimizde başlamış bulunuyoruz.

Sağlık çalışanlarımız için Bilim Sanat Merkezimizde 3-D yazıcı desteğiyle üretilen yüz koruyucu siperler hiçbir ücret alınmadan ihtiyacı olan hastanelerimize tarafımızdan teslim edilecektir.

Türkiye genelinde aylık 20 bin yüz koruyucu siperin Bilim Sanat Merkezlerince hazırlanarak sağlık çalışanlarımıza ulaştırılması hedeflenmiştir. Bizler de Elazığ olarak bize düşen kısmını Bilim Sanat Merkezimizdeki meslektaşlarımızın da özverisi ve gayretiyle yerine getireceğiz.

Ben başta Bilim Sanat Merkezi müdürümüz Zülfü Yapıcı olmak üzere, gönüllü olarak bu işte yer alan tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7