Halk Eğitimin Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Elazığ Halk Eğitim Merkezinin 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının yılsonu sergisinin açılışı yapıldı. Açılışı yapılan sergide kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Halk Eğitimin Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,2018-2019 eğitim öğretim yılında verdiği kursların yılsonu sergisini eczacılar odasında açtı. Sergide el emeği bez baskıcılığı, tel kırma, Filografi ve iğne oyacılığı ürünleri yer aldı.

Açılışa; Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışın ardından davetliler sergideki ürünleri inceleyerek bilgi aldı.

ATICI: YÜZ YILLARDIR BU SANAT UYGULANIYOR

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı “Kadınlarımızın elinde şekillenen ürünler birbirinden değerlidir” diyerek, “Geleneksel el sanatlarımızdan yüz yıllardır bu sanat uygulanıyor. Yine mefruşat üzerine tel kırma, filografi, kağıtröylef ve iğne oyacılığında birbirinden değerli ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin de gördüğü gibi gerçekten kadınlarımızın ellerinde şekillenen birbirinden değerli ve ender ürünler burada sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerinde bulundu.

ULUFER: SERGİLENMESİ İÇİN BURADAYIZ

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek, “Elazığ Halk Eğitim merkezi müdürlüğümüzün 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonu geleneksel halk sanatlarıyla ilgili yapmış oldukları çalışmaların bugün burada Eczacılar Odası sergi salonunda sergilenmesi için buradayız. Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başta kurum müdürümüz öğretmenleri, usta öğreticileri ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

BAHŞİ: EL EMEĞİ GÖZ NURU ÇOK GÜZEL ESERLER SERGİLEDİLER

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi “Tüm halkımızı düzenlenen sergiye davet ediyoruz” ifadelerini kullanarak, “bugün Elazığ Halk Eğitim merkezimizin düzenlemiş olduğu el sanatları rölyef ve tel kırma sanatından oluşan, güzel eserlerden oluşan sergimizin açılışındayız. Gerçekten Halk Eğitim merkezimizin bir klasik haline gelen sergilerinden biri. Kursiyerlerimiz el emeği göz nuru çok güzel eserler bugün sergilediler. Bunları gezmeye geldik” diye ifade etti.

KARABULUT: YENİ ŞEYLER YENİ İMKANLAR KAZANMAMIZA SEBEP OLDU

Kursiyer Nazan Karabulut, böylesi imkanların verilmesinin önemini belirterek, “Boş vakitlerimizi kaliteli değerlendirip elimizden geleni unutulmaya yüz tutulmuş el işlerimizi işleyerek tekrar hayata sürdürdük. Bu kurumun böyle bir imkanı bize vermesi tabi ki hem eğlenerek hem de öğrenerek yeni şeyler yeni imkanlar kazanmamıza sebep oldu” dedi.

ÇALKAN: BAYANLARIMIZ GELİP KURSLARDA VAKİT GEÇİRİYORLAR

Usta Öğretici Tuba Çalkan ise kurslar hakkında bilgi vererek, “18-20’ye yakın kursiyerimiz var. Sabahçı öğlenci olmak üzere iki grubuz. Dumlupınar İlkokulu’ndayız. Bir senelik çalışmalarımız bunlar. Ürünlerin modeline göre değişiyor. Bir sene de süren var, bir ay da süren var, bir hafta da süren var. Böyle bayanlarımız gelip kurslarda vakit geçiriyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7