"Halk Oylaması" Başladı

Elazığ’da geçtiğimiz yıl hizmete giren Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağı'nın üst kısmının yıkılması için belediye tarafından alınan karar ile halk oylaması yapılıyor.

"Halk Oylaması" Başladı

Elazığ Belediyesi tarafından 2018 yılında yapımı tamamlanan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağı'nın üst kısmının yıkılması talebiyle karşılaşan Başkan Şahin Şerifoğulları, kararı vatandaş ve çevredeki esnafın vermesi için halk oylaması başlattı.

Bu kapsamda kavşağın iki noktasına bugün itibariyle iki sandık kurularak, oy kullanma işlemi başlatıldı.

3 gün sürecek olan ve saat 09.00-16.00 arası yapılacak olan oylamaya Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahalleleri sakinlerinin katılabileceği belirtildi.

Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi ve Şeyh Şamil Bulvarı'nı kapsayan üst geçidin yıkılıp yıkılmayacağına oylama sonucuna göre karar verileceği aktarıldı.

GÜL: BU HİZMETTİR AMA VATANDAŞ RAHATSIZ OLDU

Oy kullanıma işlemlerinin 3 gün süreceğini belirten Rüstempaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Gül, “Köprünün yıkımıyla ilgili bir oylama olacak. Yıkılsın mı, yıkılmasın mı diye olacak. Milli bir oylama olacak. Sandıktan ne çıkarsa yetkililer bunu değerlendirecek. Mahallemin sakinleri gelip oylarını kullanıyorlar. Bu hizmettir ama vatandaş rahatsız oldu. Biz başta da bildirdik yapılmasın diye ama dinlemediler. Her an kaza olabiliyor. Araçlar duruyor, kavgalar oluyor ve yol kapanıyor. Esnafa da zararı var. Burada mahalle sakinleri oy kullanabiliyor. Yüzde 95 kesimi Rüstempaşa Mahallesi'nde. Köprünün bir ayağı ise Mustafapaşa Mahallesi'nde kalıyor. Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahallesi sakinleri oy kullanacak. İki sandık kuruldu ve iki mahalle oy kullanacak. Çıkan sonuca göre değerlendirme yapılacak” dedi.

İSPİR: HALKIN GENELİ KÖPRÜYÜ İSTEMİYOR

Oy kullanmaya geldiğini dile getiren esnaflardan Erdal İspir, “Oyumuzu kullandık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Halkın geneli köprüyü istemiyor. Bizde istemeyenler içerisindeyiz. Burada mağdur olduk. Bu mağduriyetin giderilmesi için her vatandaş gibi biz de oyumuzu kullanmaya geldik. İnşallah iyi olur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ak
ak - 1 yıl Önce

BENCE BUNUN YIKILMASI İLE İLGİLİ DEĞİL ÖNCE BURAYA YAPILAN MASRAFLAR SORUMLULARDAN ALINSIN MI ALINMASIN MI OYLAMASI YAPILMASI GEREKİR. 2. Sİ ELAZIĞ HALKI OLARAK HAKKIMIZI ARAMAYI BİLMİYORUZ. İLK YAPILMAK İSTENDİĞİNDE KİMSE TEPKİ VERMEDİ. MEMLEKETTE BÜROKRASİ İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ GİBİ YAPIYOR ANCAK SESİMİZ ÇIKMIYOR. BUNLARDAN BİRİSİDE BİŞEY DEDİĞİNDE KİMSE İTİRAZ ETMEYİP ŞAKŞAKCILIĞA DEVAM EDİYOR. İSTASYON CADDESİ ÇOK MU İYİ OLDU. DAHA BİRÇOK SORUN SIRALANIR MEMLEKETİN KADERİ DEĞİŞMEDEN DEVAM EDİYOR.

Erdinç
Erdinç - 1 yıl Önce

Köprü yıkılmasın çünkü mahalleli köprüden memnun olduğunu 31 Mart 2019 seçimlerinde göstermiş : Rüstempaşa mahallesi seçim sonuçları - AK PARTİ: 4.322 - %61.39. Mustafapaşa mahallesi seçim sonuçları : AK PARTİ: 5.679 - %58.61. gayet açık şekilde memnunlarmış. Böylesi memnuniyet gösteren bir halka 1 köprü az gelir 7 köprü daha yapılsın.

karşıyım
karşıyım @Erdinç - 1 yıl Önce

Benim vergilerimle yapılan köprünün yıkılmasına karşıyım..yıkılsın diye evet oyu veren kişiler seçimlerde Akpye oy verirken bana mı sordular?Şimdide ben yıkılmasın diyorum hadi bakalım.Oy verirken düşüncektiniz

Latif
Latif @Erdinç - 1 yıl Önce

Elazığ da %42 oy alan parti Köprünün olduğu Mustafa Paşa ve Rüstempaşada daha yüksek oy aldığına göre mahalleli gerçek tercihini seçimde göstermiş, daha neyin oylaması, Rüstempaşa ve Mustafapaşa bu köprü sayesinde Paşalar gibi oldu. Köprü yıkılacaksa parası Mücahitten ve bu mahallede oturanlardan alınmalı

Melih
Melih - 1 yıl Önce

Sürekli aynı partiye oy veren insanlar köprü yıkılsın diye hayır oyu kullanıyor...Bu seçimi Mücahit beyi seçmeyerek yapacaktınız zamanında.geçti artık..şimdi istediğiniz kadar hayır oyu kullanın,boş.Elazığın 5 yılı öncekiler gibi vizyonsuz insanlar tarafından heba edildi..

atilla
atilla @Melih - 1 yıl Önce

Köprü yıkılmasın mahalleli ve elazığlılar paşa paşa kullansın. o kadar aynı partiye oy verdiniz yapılan her işi kabul ettiğinizi gösterir bu.hadi naz yapmayın ve kullanın

Melih
Melih @Melih - 1 yıl Önce

Nusret bey haklısınız. aynı şeyi düşünüyoruz.isimler önemli değil,Elazığlılar takım tutar gibi oy veriyor.

Nusret
Nusret @Melih - 1 yıl Önce

Ama oyu Belediye Başkanı için vermiyorlarki? Ahmet, Mehmet,Mücahit farketmez, kimi gösterse onu seçiyorlar. Mücahit olsa 72 bin oy alamazdı ama yine seçilirdi.Bu memleket bir vekili 3 dönem ardarda seçiyorsa Mücahiti niye seçmesinki?

Haluk
Haluk - 1 yıl Önce

Gözü kapalı her seçim aynı partiye oy veren Elazığlı hemşerilerim işin ucu kendilerine dokununca (Toz,kavga vs. nedenlerle istemiyorlarmış köprüyü) hemen muhalefet olmuşlar..Aman mazAllah bu şekilde yaparsanız CHPye benzemiş olursunuz mazAllah! Siz hiç muhalefet olmazsınız hatırlamadınız mı?Hep aynı partinin yaptığı her şeyi kabul edersiniz ne çabuk unuttunuz?şimdide sorgusuz sualsiz sesinizi çıkarmayın ve köprünün tadını çıkarın..bence yıkılmasın hatta oraya üç tane daha köprü yapılsın. seçim günü gelince yine aynı partiye oy verirler. istatistikler söylüyor ben değil.

Cengiz
Cengiz - 1 yıl Önce

Ne kolay milletin parasını birilerine yedir sonra olmadı bu yıkalım de bitir. Gakgoşlar uyuyun siz. Elazığ spor için kendi memleketlisi iki gençi tekme tokat döven 50 kişi sıkıyorsa milletin parasını çöpe atanlara tepki verin ama yemez değil mi


SIRADAKİ HABER

banner7