Hamzabey Barajı İçme ve Kullanma Suyu Analizlerin Ardından Şebekelere Ulaşacak

Elazığ’ın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıran 5 km’lik isale hattı çalışmaları tamamlandı. Depolara ulaştırılan su, analiz çalışmalarının tamamlanmasının ardından evlere ulaşacak.

Hamzabey Barajı İçme ve Kullanma Suyu Analizlerin Ardından Şebekelere Ulaşacak

Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli sorunları arasında ilk sırada yer alan içme ve kullanma suyu ihtiyacı, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından devreye alınan projeyle çözüme ulaştı.

Hamzabey İçme Suyu Barajı suyunu kısmen şehir şebekesine aktarmak amacıyla geçtiğimiz Nisan ayında başlatılan toplam 5 km uzunluğundaki isale hattı çalışmaları, pompa istasyonu kurulumu, enerji için gerekli köşk ve trafo kurulumu tamamlandı. Elazığ Belediyesi tarafından AKSA ve TEDAŞ ile gerekli protokoller imzalanarak, enerji müsaadeleri alındı.

Teknik anlamda tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından 15 Haziran itibariyle Elazığ Belediyesi ve DSİ tarafından su analizlerine başlandı. Analiz çalışmalarının tamamlanmasının ardından Hamzabey Barajından Doğukent depolarına ulaştırılan içme ve kullanma suyu evlere ulaştırılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Yeter artık ulaşsın, Su kesintilerinden perişan olduk...

Hamza Efendi
Hamza Efendi - 5 ay Önce

Proje 2015 de tamamlanmış olacaktı 5 yıl gecikti

metin
metin - 5 ay Önce

hani 1 haziranda bitecekti. 16 haziran oldu hala musluklardan da belediyeden de "fısss".

NeyseNe
NeyseNe - 5 ay Önce

Abi kısmen ne....? Şu işin bi adını koysunlar bir zahmet. Şimdi birde şehir içi borular diyip 1 senede öyle bekletmesinler yeter artık a... Tospağa bile daha hızlı vatana millete hizmet konusunda.

Rüstempaşa Susuz
Rüstempaşa Susuz - 5 ay Önce

Su kesintilerinden bıktık usandıkkkkkk...

SIRADAKİ HABER

banner7