Harput Senfonisi İzmir’de Tam Not Aldı

Elazığ’ın musikideki en önemli atılımlarından biri olan Harput Senfonisi bu kez İzmir’de yankılandı.

Harput Senfonisi İzmir’de Tam Not Aldı

Harput Musikisine ait eserlerin çok sesli klasik batı müziğine uyarlanmasıyla hayata geçen Harput Senfonisi İzmir’de icra edildi.

Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı ile Ege Elazığ Dernekler Federasyonu’nun ortaklaşa girişimleri neticesinde İzmir’de gerçekleştirilen program büyük beğeni topladı. Programa İzmir ve Elazığ il protokolünden çok sayıda isim katıldı.

ÇAĞLAR: BU KONSERDE ÇOK BÜYÜK BEĞENİ ALDIK

Konserin açılış konuşmasını Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar yaptı. Çağlar, “Bu konserde çok büyük beğeni aldık. Umarım sizlerde beğeneceksiniz. Bu vesile ile Ege Elazığ Dernekler Federasyonu’na ve onun çok değerli başkanı Sayın Nejat Ak’a bu etkinlikte bizimle beraber oldukları için teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

AK: İZMİR’İN EN GÖRKEMLİ SANAT MERKEZİNDE YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Nejat Ak, “Bu sürecin fikir babası Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı kıymetli Başkanım Mehmet Çağlar Abimize çok teşekkür ediyoruz. İlk olarak 31 Mayıs 2013 tarihinde Elazığ’da icra edilen Harput senfoni konserini bugün Ege Elazığ Dernekler Federasonumuz ev sahipliğinde yedinci kez Türkiye’de ve İzmir’in en görkemli sanat merkezinde yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Ünlü Müzikal Troya’yı da Yöneten Şef Bujor Hoinic’in yönettiği İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın icra ettiği Harput Senfonisi’nde Harput Musikisi’nin birbirinden değerli eserleri tek tek seslendirildi.

Konser vatandaşlar tarafından tam not aldı.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cümbüşcü
Cümbüşcü - 4 hafta Önce

Bir müziği vardı bu şehrin,onu da gavurlaştirdilar.Harput ahengi, ne orkestra için bestelenmiş,nede sonat biçimi söylenmek için.Yaziklar olsun size.Bunu da mi AB istiyor? Üstadlar kalsa yüzünüze tükürürdü.

Müzikçi
Müzikçi - 4 hafta Önce

İzmirliler şanslı biz dinliyemiyik

Şişko Nuri
Şişko Nuri - 4 hafta Önce

Ölmüşleriz nur içinde yata

El aziz
El aziz - 4 hafta Önce

Bu sehrin tam not alabilen tek varligi musikisi kalmis hayirlisi el birligiyle onu nezaman yok edecekler merakla bekleniyor

Fatih Murat Taşkın
Fatih Murat Taşkın - 4 hafta Önce

Ağır Halayı neden uyarlamazlar, anlamak mümkün değil.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109