Harput Yeni Bir Görünüme Kavuştu

Elazığ Belediyesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte şehir estetiğine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Harput Yeni Bir Görünüme Kavuştu

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin havaların ısınmasıyla birlikte tarihi Harput Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarla Harput yepyeni bir görünüme kavuştu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın çevresel yatırımlara ilişkin seçim vaatleri arasında yer alan dikey bahçe uygulamaları Harput Yolunda 26 noktada uygulandı.

Yine aynı kapsamda Harput yol boyu orta refüjde 20 noktada çiçek şelalesi çalışması ile kaya bahçe uygulamaları gerçekleştirildi.

Harput yolu boyunca gerçekleştirilen çalışmalarla yepyeni bir görünüm kazanan Harput Mahallesi genelinde de ağaç dikim çalışmalarının yanı sıra gül dikimi, çim serimi ile Sarahatun Meydanı ve Süleyman Selmanoğlu Parkında da bitki dikimi, peyzaj ve bakım-onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Saksılarla asılan güllerle baharı bir başka yansıtan tarihi mahallede Sarahatun Meydanı ile Harput Kalesi arasında kalan yol da gül dikim çalışmalarıyla apayrı bir güzellik kazandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedri
Bedri - 1 yıl Önce

Güzel bir çalışma Hazır Harputtan el ayak çekilmişken Harput eteklerinin mezarlıkların hızlı bir şekilde ağaçlandırılması Panolara yansıyan yeşilliğin gerçeğe bürünmesi daha güzel olur. Tabi burada Orman Bölge Müdürlüğüne daha çok iş düşüyor.

Burak 23
Burak 23 - 1 yıl Önce

Vayyy beee

Cebrail YILDIRIM
Cebrail YILDIRIM - 1 yıl Önce

Sarahatun meydanına güzel bir sus havuzu yapılırsa ayrı bir hava katar...

asım
asım - 1 yıl Önce

canımızı kurtardık da

Ali kula
Ali kula - 1 yıl Önce

Harputa hizmet ben de heyecanlandım bir anda. Neyse buna da hizmet diyelim devamı gelsin de insAllah

SIRADAKİ HABER

banner103