HASAR TESPİT SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI GÜN BELLİ OLDU

27 Aralık tarihinde Elazığ'da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin hasar tespit sonuçları 2 Nisan 2021 Cuma günü açıklanacak.

HASAR TESPİT SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI GÜN BELLİ OLDU

Elazığ’da 24 ocak tarihinden sonra 27 aralık 2020 tarihinde de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Depremin ardından özellikle orta hasarlı konutlarda yeniden bir inceleme başlatılmıştı.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, 27 Aralık tarihinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elamanlarınca başlatılan kesin hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Kesin Hasar tespit askı listeleri 2 Nisan tarihinden itibaren köy/mahalle muhtarlıklarında, Elazığ Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün web sitelerinde ve https://hasartespit.csb.gov.tr adresinde yayınlanacak..

30 GÜN İTİRAZ SÜRECİ VAR

Vatandaşlar, sonuçlara askı tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde içerisinde itiraz edebilecekler.  

Vatandaşlar 30 günlük süre içerisinde, mevcut hasar durumuna, yayınlanacak listelerde vatandaşa ait yapının görünmemesi durumuna ve adres düzeltmeleri için başvuru yapılabilecekler.

İtiraz başvuruları yasal askı süresi içerisinde e-devlet üzerinden veya Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bizzat başvuru şeklinde yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asdf
Asdf - 3 hafta Önce

Açıklamasalardı ya vAllaha 1 sene daha beklerdik !!!

Niye ki ölmemize daha vardı
Niye ki ölmemize daha vardı - 3 hafta Önce

Niye ki ölmemize daha vardı bi kaç yıl daha bekleselerdi.

Gariban
Gariban - 3 hafta Önce

Onlardan bir tanesinin evi orta hasarlı olsaydı orta hasar diye bir şey kalmazdi ve bizde bu kadar sürünmek sonunda kalmazdik

İbrahim polat
İbrahim polat - 3 hafta Önce

Sahibi yok bu memleketin kaç ay oldu.

Dursun
Dursun - 3 hafta Önce

Hele şükür illaha elazig halkı tepki göstermesimi gerekiyor bak nasıl acikliyorsunuz ama geç kaldınız yani sınıfta kaldınız SAHİPSİZ ELAZİG

ersan bulut
ersan bulut - 3 hafta Önce

hani bugun aciklanacakti

123
123 - 3 hafta Önce

Allah belanızı versin seçimlerde oy dilenirsiniz sizin gerçek yüzünüzü gördük

MİKAİL
MİKAİL - 3 hafta Önce

Sahipsiz ELAZIĞ orta hasarlı bina kalmayacak dediler yalan 400 tane bina orta hasarlı kalmış 2023 ELAZIĞ halkı bunları ortada bırakması dılegiyle

SIRADAKİ HABER

banner103